Miniaturka Karuzela

Karuzela
Kołobrzeg

Mapa
Kliknij, by wczytać mapę

Informacje

Otaczające ulice
Krzywoustego
Rodzaj struktury
Budynek
Rodzaj zabudowy
niska
Funkcja główna
handlowo-usługowy
Status
wstrzymany
Rozpoczęcie budowy
2020 styczeń
Zakończenie budowy
2021 maj
Inwestor/deweloper
JB Development
Retail Concept

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
1
Powierzchnia handlowo-usługowa
25000 m2
Lokale handlowo-usługowe
90
Miejsca parkingowe
1000

Opis

Karuzela to parterowe centrum handlowe, które jest budowane w Kołobrzegu przy ulicy Krzywoustego. Budowa galerii handlowej rozpoczęła się w styczniu 2020, a zakończy się w maju 2021 roku. Powierzchnia handlowa tego budynku sięgnie 25 tys. m2. JB Development z siedzibą w Poznaniu razem z Retail Concept jest inwestorami obiektu, jego generalnym wykonawcą jest firma budowlana Dekpol Deweloper, natomiast autorem projektu jest biuro architektoniczne z Warszawy - MTDI Group. W odległości 630 metrów znajduje się Nowa Hala Optimal, 1.031 km. dalej znajdzie się budynek MMG Centers Kołobrzeg, a 1.933 km. dalej znajduje się gmach Wiśniowy Sad.

Informacje dodatkowe

 • kompleks składa się z galerii handlowej i wolnostojącego sklepu Leroy Merlin
Ostatnio zmodyfikowano 2020-04-10 10:51:00

Powiązane firmy

Forum opinii Karuzela


 • Ja
  Gość
  2019-08-03 13:03:22
  Galeria taka jak w Koszalinie ,który ma sam 130tys.mieszkańców i odziałuje na dalsze 200 tys/w tym Kołobrzeg/.Kołobrzeg ma 43tys/nie 50/,a turystów prosze nie liczyć,bo to osoby przyjeżdżające z dużych miast ,w których mają przesycenie galerii i nie są skłonni do zakupów.Współczesny turysta przyjeżdża na 2-3 dni,korzysta z restauracji,basenu ,spaceru nad morzem i spa ewentualnie odwiedzi Starówkę i jego celem nie są sklepy,co jest widoczne już od wielu lat.Wątpię ,czy galeria ma szanse na utrzymanie się,szczególnie,że część sklepów będzie się powtarzać ,a S6 umożliwi szybki dojazd do Szczecina .

 • Kajo
  Gość
  2019-08-08 01:33:22
  W sumie z wybudowaną s6 dojazd do Szczecina nie powinien trwać dłużej niż półtorej godziny.

 • Danielos30
  Gość
  2019-12-02 22:11:27
  Jak wynika ze statystyk Głównego Urzędu Statystycznego, w samym lipcu i sierpniu 2019 roku, gmina miejska Kołobrzeg udzieliła 901,1 tys. noclegów. Tym samym, w stosunku do roku poprzedniego, zanotowaliśmy wzrost o ponad 20 tys. osób. Daje to ponad 10 procent skali całego rankingu za okres wakacyjny w 2019 roku. Na drugim miejscu znalazł się Gdańsk (795,8 tys.), a na trzecim Rewal (681,7 tys.).
  A sam Kołobrzeg na ten moment ma około 47 tys mieszkańców lecz wynika tylko z tego że władze od wielu lat uciekają od zmiany granic miasta gdyż powinno juz dawno powiększyć swe granice dzięki którym zyska nowe miejsca jak i kolejna liczbę mieszkańców w 2016 r. wynikało ze zmian iż w Kołobrzegu po zmianie granic było by już około 65/67 tyś i dodam że na terenie miasta przez cały rok przebywa między 10 a 15 tyś Turystów którzy zostawiają duży wpływ gotówki do miasta. Jeżeli ktoś tu się źle wypowiada lub fałszuje informacje to z pewnością ze złości na konkurencję w mieście ...

 • Ja
  Gość
  2020-02-01 13:39:23
  Do Danielos30-miasto plus gmina Kołobrzeg/cała/ to razem ok.56 tys.mieszkańców.Turyści są ,ale albo kuracjusze mający wszystko zapewnione w sanatorium i kupujący drobne pamiątki ,albo bogaci mieszkający w eksluzywnych hotelach/też mają zapewnione i jedzenie i rozrywkę/ ,którzy maja galerie w swoich miastach .albo Niemcy ,szukający wszystkiego co małe i tanie .Pozostają jeszcze niezbyt bogaci turyści szukający taniego noclegu i oni kupuja na włąsną rekę zywność ,a bardzo oszczędzają na innych wydatkach .Turyści faktycznie cżesto przebywają w mieście 2-3 dni ,wiem,bo pracuję w branży turystycznej ,a z kolei moi znajomi pracują w handlu i widzę,ze nasze spostrzeżenia sa podobne.

 • Jackson X
  Gość
  2020-02-05 22:27:44
  Jednym słowem Koszalin straci.Jak widać Kołobrzeg dużo prężniej się rozwija.Moim zdaniem strzał w dziesiątkę.

 • Monika
  Gość
  2020-02-22 11:11:33
  Od jakiegoś czasu mieszkam w Kołobrzegu i z przykrością muszę stwierdzić, że to nie jest przyjazne miejsce dla mieszkańców. Faktycznie świetne knajpy, na bardzo wysokim poziomie. Szczerze, to nawet Gdańsk może pozazdrościć. No i na tym się kończy. Mieszkałam w wielu rejonach Polski, między innymi Gdańsk, Bydgoszcz, Częstochowa i w kilku miastach na Śląsku. Kołobrzeg zdecydowanie wypada najgorzej. Nie pomijając tego, że okropna pogoda tutaj jest bardzo często. Nie, i tak nie jest na całym Pomorzu.

 • PATRYK
  Gość
  2020-03-13 16:05:02
  W styczniu br., wydane zostało pozwolenie na budowę centrum handlowego Karuzela, które zlokalizowane będzie w Budzistowie w gminie Kołobrzeg.

  Karuzela Kołobrzeg powstanie na działce przy drodze łączącej budowany obecnie węzeł Kołobrzeg Wschód trasy S6 z niedawno zrealizowanym rondem Janiska na obwodnicy Kołobrzegu. Spółka Karuzela Kołobrzeg od stycznia br. dysponuje już pozwoleniem na budowę dla całego obiektu.

  Przyszłe centrum handlowe składało się będzie z galerii handlowej i wolnostojącego sklepu Leroy Merlin. Inwestycja o całkowitej powierzchni handlowej wynoszącej 30 000 mkw., zaoferuje około 90 sklepów w tym m.in. Hipermarket E.Leclerc, Leroy Merlin, Media Expert, Martes Sport, Deichmann, Świat Książki, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Home&You, CCC, Pepco, Smyk.

  Kołobrzeska Karuzela wybudowana zostanie na działce o powierzchni 10 ha, na której znajdzie się również parking samochodowy na około 1 000 stanowisk.

  Rozpoczęcie budowy
  2020 styczeń
  Zakończenie budowy
  2021 maj

  Za projekt architektoniczny odpowiada firma MTDI (dawniej Bose International).

 • PATRYK
  Gość
  2020-03-20 17:30:03
  Karuzela Kołobrzeg

  Leroy Merlin, Hipermarket E.Leclerc, OH Kino, Media Expert, Martes Sport, Deichmann, Świat Książki, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Home&You, CCC, Pepco, Smyk, Rossmann, Kik, Pizza Hut

  TAK BĘDZIE.

 • lokals
  Gość
  2020-03-26 07:10:23
  Moim zdaniem te sklepy to porażka.Jedynie Leroy Merlin ma jakiś sens ale lepsze byłoby Obi.

 • PATRYK
  Gość
  2020-06-30 15:12:30
  Według planu Centrum Handlowe Karuzela powstanie na powierzchni blisko 10 hektarów. Znajdzie się w nim około 90 sklepów, lokali i kilkusalowe kino. W Karuzeli mają się znaleźć m.in.: Leroy Merlin, Hipermarket E. Leclerc, Media Expert, Martes Sport, Deichmann, Świat Książki, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Home&You, CCC, Pepco, Smyk, Rossmann, Kik czy Pizza Hut.

  W pierwszym etapie zostaną wykonane prace ziemne oraz platforma pod budowę galerii i hipermarketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a także rondo w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163.

 • PATRYK
  Gość
  2020-12-13 15:01:36
  • Lokalizacja: ul. Bolesława Krzywoustego, przy planowanej trasie S6 węzeł Kołobrzeg Wschód i niedaleko obwodnicy Kołobrzegu
  • GLA: 30 000
  • Liczba miejsc parkingowych: 1000
  • Liczba sklepów: 90
  • Najemcy: Leroy Merlin, Hipermarket E. Leclerc, OH Kino, Media Expert, Martes Sport, Deichmann, Świat Książki, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Home&You, CCC, Pepco, Smyk, Rossmann, Kik, Pizza Hut i inni
  • Zasięg oddziaływania ok. 50 tysięcy mieszkańców plus przebywa stale 11 tysięcy turystów
  • Planowana data otwarcia: IQ 2021

 • PATRYK
  Gość
  2020-12-13 15:08:02
  Budowa parku handlowego w podkołobrzeskim Budzistowie staje się faktem. Na poniedziałkowej sesji Rady Gminy Kołobrzeg, przedstawiciel inwestora poinformował radnych o rozpoczęciu prac związanych z powstaniem największej galerii handlowej w regionie.

  Zgodnie z zapowiedziami, na powierzchni blisko 10 hektarów będzie znajdowało się około 90 sklepów, lokali i kilkusalowe kino. W Karuzeli mają się znaleźć m.in.: Leroy Merlin, Hipermarket E. Leclerc, Media Expert, Martes Sport, Deichmann, Świat Książki, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Home&You, CCC, Pepco, Smyk, Rossmann, Kik czy Pizza Hut

  W pierwszym etapie zostaną wykonane prace ziemne oraz platforma pod budowę galerii i hipermarketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne,chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a także rondo w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163. Nowe zlecenie zakłada również zaprojektowanie i wykonanie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów małej architektury.

  Grzegorz Pękalski, prezes projektu Karuzela Kołobrzeg, poinformował radnych podczas sesji, że planowana inwestycja to „największy projekt tej firmy realizowany w Polsce”. Zakłada on budowę dwóch budynków. W pierwszym o wielkości 20 tys. m2 mają być umiejscowione sklepy, w drugim powstanie Leroy Merlin. - Z powodu dość skomplikowanych warunków gruntowych, gdzie różnica między jedną a drugą działka wynosi około 8 metrów (...) pierwsze kilka miesięcy to będą roboty ziemne - wyjaśniał radnym Pękalski.

  Zakończenie prac przewidziano w maju 2021 roku. Cała inwestycja ma kosztować inwestora blisko 200 mln zł. Generalnym wykonawcą prac będzie gdańska firma Dekpol, która specjalizuje się w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych i centrów handlowych.

 • PATRYK
  Gość
  2020-12-13 15:09:22
  Działka, na której zaplanowano galerię ma 10 ha i znajduje się w Budzistowie, w gminie Kołobrzeg, przy drodze łączącej powstający węzeł Kołobrzeg-Wschód trasy S6 z niedawno zrealizowanym rondem Janiska na obwodnicy Kołobrzegu. Kompleks Karuzela składać się miał z galerii handlowej i wolnostojącego sklepu Leroy Merlin. Całkowita powierzchnia handlowa to łącznie 30 tys. mkw., na której zaplanowano około 90 sklepów m.in. Hipermarket E. Leclerc, Media Expert, Martes Sport, Deichmann, Świat Książki, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Home & You, CCC, Pepco, Smyk. Parking pomieścić miał 1 tys. samochodów. Projekt architektoniczny wykonała firma MTDI (dawniej Bose International). Karuzela w Kołobrzegu to wspólny projekt polskiej spółki Karuzela Holding i belgijskiej firmy Mitiska REIM zarządzającej funduszami inwestującymi w nieruchomości handlowe w całej Europie.

 • PATRYK
  Gość
  2020-12-13 15:35:09
  Karuzela ruszyła
  Zgodnie z zapowiedziami, ruszyła budowa galerii handlowej Karuzela. Zakończenie prac przewidziano w maju 2021 roku.

  Ruszyły prace związane z budową galerii handlowej Karuzela. I to nie tylko formalnie. Na teren budowy wjechał ciężki sprzęt.

  Galeria powstanie na działce o łącznej powierzchni 10 hektarów. Sam obiekt będzie miał ok. 30 000 m2, w skład którego wejdzie galeria handlowa o powierzchni 20 000 m2 oraz market budowlany Leroy Merlin o powierzchni 10 000m2.

  Pierwsze prace to roboty ziemne oraz budowa platformy pod budowę obiektu, polegająca na wyrównaniu różnicy poziomów. W późniejszym terminie ma powstać parking na 1000 miejsc postojowych, drogi wewnętrzne i chodniki. Aby udogodnić wjazd na teren galerii, planowane jest również wybudowanie ronda.

  Podczas ostatniej Sesji rady Gminy, Prezes Karuzeli Grzegorz Pękalski zapowiedział, że będzie to największy projekt firmy realizowany w Polsce.

  Ma tu się znaleźć 90 sklepów, m. in. marki spółki LPP, Hipermarket E. Leclerc oraz kilku salowe kino. Wystrój wnętrza ma być jasny i prześwietlony.

  Inwestycje zrealizuje trójmiejska firma Dekpol S.A. Wartość inwestycji to 160-170 mln złotych.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.