Przebudują synagogę w Poznaniu pod luksusowy hotel sieci Hilton


2022.03.15
Autor: Urbanity.pl
Trwają przygotowania pod rozpoczęcie rewitalizacji dawnej synagogi w Poznaniu przy ulicy Wronieckiej. W obiekcie uruchomiony zostanie hotel Harmony Hotel Curio Collection by Hilton.

Budynek dawnej synagogi przy Wronieckiej w Poznaniu pochodzi z początku XX wieku. W 2002 roku obiekt został odzyskany przez gminę, a przed wybuchem pandemii koronawirusa został zakupiony przez warszawą spółkę Omers.

Do 2011 roku działał w budynku basen miejski. W planach było przeprojektowanie obiektu pod Centrum Judaizmu i Dialogu, jednak z powodu braku funduszy zrezygnowano z realizacji tego pomysłu. Ostatecznie w dawnej synagodze powstanie hotel sieci Hilton, a także Muzeum Żydów Poznania i Wielkopolski oraz Miejsca Sprawiedliwych wśród Narodów Świata im. Ireny Sendlerowej.

Fortech Consulting przygotowuje, na zlecenie spółki Omers, rewitalizację poznańskiego obiektu przy Wronieckiej. Po zakończeniu inwestycji funkcjonował będzie tutaj hotel Harmony Hotel Curio Collection by Hilton, który zaoferuje 100 pokoi. Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia inwestycji. Projekt jest na etapie ostatnich modyfikacji.

Curio został stworzony w 2014 roku przez Hilton Worldwide i jest to tzw. soft brand. Pierwszym hotelem tej marki w Polsce będzie inwestycja na krakowskim Starym Mieście w byłym Hotelu Saskim.

W projekcie finansowania budowy Curio Collection doradzała kancelaria SDZLegal Schindhelm. Pierwotny projekt przebudowy dawnej synagogi stworzyła pracownia bs architekci z Poznania, jednak ostateczną wersję przygotowało biuro PRC Architekci z Warszawy. Za wnętrza odpowiada Bernatek Architekci z Gdańska.

Inne wiadomości o Hotel Harmony Hotel Curio Collection by Hilton, PRC Architekci, Bernatek Architekci

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.