Skanska oddała do użytku biurowiec P180


2022.10.04
Autor: urbanity.pl
Skanska oddała do użytku kolejny budynek, tym razem to biurowiec P180 wybudowany przy metrze Wilanowska. Pierwszym najemcą, którego pracownicy wprowadzili się do biur, jest duńska firma Netcompany, która zajmie tam 6 000 mkw. Cały biurowiec dysponuje 32 000 mkw. powierzchni biurowej.

Budowę P180 rozpoczęto 2 lata temu we wrześniu 2020 roku. Największą zaletą inwestycji jest jej lokalizacja, co często podkreśla i czym chwali się Skanska. Ten 15-kondygnacyjny budynek powstał przy ważnym węźle komunikacyjnym, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Wilanowska i licznych przystanków komunikacji miejskiej. Gmach został zaprojektowany przez warszawską pracownię PRC Architekci.

– Jak pokazały cykliczne badania, które przeprowadzamy wraz z firmą Zymetria, hybrydowy model pracy ustabilizował się, co oznacza, że wieszczony na początku pandemii zmierzch ery biur nie nastąpił. Nadal pełnią one niezwykle ważną rolę, nie tylko dla pracowników, ale też dla samych organizacji. Jesteśmy pewni, że nasza mokotowska inwestycja wesprze dalszy dynamiczny rozwój Netcompany i pozwoli naszemu partnerowi realizować swoje cele biznesowe
– mówi Agnieszka Krawczyk-Rogowska, dyrektor ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. Pierwszym najemcą, który wprowadzą się do P180 są pracownicy Netcompany. Firma ta powstała w 2000 roku w Danii i świadczy usługi informatyczne. Obecnie ma już charakter międzynarodowy - działa w 17 krajach i zatrudnia ponad 6500 osób.

Biurowiec przyjazny rowerzystom i "elektrykom". Duzy nacisk położono na infrastrukturę rowerową, na którą składa się ponad sto miejsc parkingowych, przeszklona rowerownia z wejściem na parterze oraz szatnie z prysznicami. Natomiast zmotoryzowani będą mieli do dyspozycji 196 miejsc parkingowych. Zadowoleni będą również właściciele aut elektrycznych - w budynku znajdą się też stacje do ładowania do samochodów napędzanych prądem.

Komentarze


 • WERTO
  Użytkownik
  2022-10-05 06:13:52
  Straszny koszmar ten biurowiec - brzydki jak noc.

 • WERTO
  Użytkownik
  2022-10-05 06:14:32
  Przykład - makabryły

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.