Zapełnia się warszawski kompleks ArtNorblin


2019.06.06
Autor: Urbanity.pl
Inwestycja Art może się już pochwalić prawie 40 proc. poziomem komercjalizacji oraz uruchomieniem finansowania kredytowego. Inwestorem projektu jest Grupa Capital Park.

Trwa rewitalizacja dawnej warszawskiej fabryki Norblina na Woli, 2-hektarowego terenu po historycznych zakładach Norblin, Bracia Buch i T. Werner. Inwestycja ma ponad 66 000 mkw. powierzchni użytkowej, z czego 40 000 mkw. zajmują biura. Jak poinformował inwestor, niecałe 40 proc., czyli ponad 11 000 mkw. zostało już wynajęte.

Równolegle uruchomione zostało finansowanie kredytowe, którego udzieliły banki Pekao SA (99,3 mln euro) oraz Europejski Bank Inwestycyjny (60 mln euro). Wraz ze środkami własnymi inwestora, ArtNorblin ma już zapewnione pełne finansowanie.

Wiadomo już, że wśród najemców warszawskiej inwestycji znajdą się m.in. nowy koncept coworkingowy na polskim rynku rent24, który zajmie 4 000 mkw. powierzchni, operator biur serwisowanych City Office - 1 800 mkw., centrum konferencyjne o powierzchni 1 600 mkw., General Property z biurami o powierzchni 500 mkw. a także spółka Usecrypt (iMe) - 560 mkw.

Z kolei przestrzeń handlowo-usługową oraz kulturalną i rozrywkową o łącznej powierzchni ponad 26 000 mkw., wynajęto już ponad 12 000 mkw. Otwarte zostanie m.in. kino butikowe OH KINO, pierwszy w Polsce targ z ekologiczną, certyfikowaną żywnością – BioBazar, foodhall z ponad 20 konceptami gastronomicznymi, Piano Bar z muzyką na żywo, Wiśniewski – bar i sklep z mono produktem – wiśniówką oraz restauracje Weranda, Soul Food i The Garden.

ArtNorblin to kompleks wielofunkcyjny zlokalizowany pomiędzy ulicami Prostą, Łucką i Żelazną i który w fazie projektowania otrzymał precertyfikację BREEAM na poziomie Very Good. W trakcie rewitalizacji terenu odnowionych zostanie 9 zabytkowych budynków i 2 historyczne, a także 50 maszyn i urządzeń z dawnej fabryki.

Zmotoryzowani użytkownicy kompleksu będą mieli do dyspozycji 4-poziomowy, podziemny parking na 750 miejsc parkingowych oraz 200 dedykowanych miejsc dla rowerzystów.

Projekt architektoniczny to dzieło pracowni PRC Architekci, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud, z którą współpracują m.in. Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering.

Otwarcie kompleksu ArtNorblin zaplanowano w połowie 2021 roku

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.