Poznański UBIQ Business Park z kamieniem węgielnym


2014.04.07
Autor: Urbanity.pl
W piątek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kompleksu UBIQ Business Park, powstającego przy zbiegu ulic: Grunwaldzkiej, Wojskowej i Ułańskiej w Poznaniu. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska.

Kompleks biurowo-usługowy składać się będzie z trzech budynków o łącznej powierzchni użytkowej 6 tys. mkw. UBIQ Business Park znajduje się na terenie dawnej jednostki koszarowej, która w okresie międzywojennym mieściła m.in. 15. Pułk Ułanów Poznańskich.

Zaczęliśmy od realizacji budynku B. Obecnie trwają jeszcze roboty żelbetowe w piwnicy tego obiektu ? wykonujemy ostatnie ściany i słupy, zabetonowaliśmy też pierwszy fragment stropu nad piwnicą. Budynek zostanie zamknięty na koniec sierpnia tego roku. W zabytkowym budynku koszarowym - dawnym kasynie (obiekt A) trwają prace renowacyjne elewacji i roboty remontowe wewnątrz. Zostanie on zaadoptowany na funkcje biurowe i usługowe. W najbliższym czasie będziemy wykonywać prace żelbetowe na parterze budynku B, a w budynku A - demontaż dachu, prace wyburzeniowe i osadzanie belek stalowych w ścianach


- zapowiada Przemysław Kubaś, kierownik budowy, Skanska.

Za projekt architektoniczny odpowiada poznańska pracownia CDF Architekci. Wartość inwestycji przekroczy 25,6 mln zł netto.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.