Ruszyła budowa kompleksu UBIQ Business Park w Poznaniu

2014.01.17

Po wielu miesiącach oczekiwań wreszcie rozpoczęła się budowa UBIQ Business Park, który zlokalizowany jest przy ul. Ułańskiej w Poznaniu. Kompleks składa się z trzech budynków o wysokości od dwóch do czterech kondygnacji i łącznej powierzchni 5811 m kw. Inwestycja powstaje na terenie dawnych koszarów 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

Podpisana została już umowa z generalnym wykonawcą - firmą Skanska. Rozpoczęła się budowa pierwszego budynku, który powstanie przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Ułańskiej.

UBIQ Business Park tworzą: budynek A, to zabytkowy obiekt koszarowy. Zostanie on odrestaurowany i zaadopowany na funkcje biurowe. Uzupełniem będzie część restauracyjna. Budynek B będzie obiektem biurowym w standardzie kl. A, pod którym zaplanowano parking podziemny dla samochodów. Budynek C, zaprojektowany został jako pawilon wielofunkcyjny.

Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiada pracownia CDF Architekci. Inwestorem jest poznański przedsiębiorca. Oddanie projektu do użytku zaplanowano na 2015 rok.

Źródło: łazarz.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.