Pierwszy najemca poznańskiego Maratonu


2015.11.25
Autor: Urbanity.pl
Pierwszym najemcą powstającego w Poznaniu biurowca Maraton została firma Firma Duni European Finance Function. Inwestorem projektu jest firma Skanska Property Poland, a najemcy doradzała firma JLL.

Firma Duni European Finance Function, która specjalizuje się w świadczeniu usług z zakresu finansów i księgowości, wynajęła ponad 800 metrów kwadratowych powierzchni w budynku Maraton. W poznańskim biurowcu zatrudnienie znajdzie do 90 pracowników Duni.

Biurowiec Maraton będzie miał łącznie około 25 tys. mkw. powierzchni najmu i składał się będzie z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch kondygnacji podziemnych, na których zaplanowano parking samochodowy na 300 aut.Dodatkowo pod budynkiem znajdzie się dwanaście punktów ładowania samochodów elektrycznych oraz infrastruktura dla rowerzystów. Budynek posiadał będzie otwarte patio oraz tarasy na dachach.

Budynek został zaprojektowany zgodnie z modelem otwartej i zielonej przestrzeni, co potwierdzi certyfikacja w LEED na poziomie Gold.

Generalnym wykonawcą biurowca jest firma Skanska, a za projekt architektoniczny odpowiada biuro CDF Architekci. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na czwarty kwartał 2016 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.