Startuje II etap kompleksu biurowego Maraton w Poznaniu


2015.12.30
Autor: Urbanity.pl
Na budowie poznańskiego kompleksu biurowego Maraton, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego związaną z realizacją drugiego etapu inwestycji. Inwestorem projektu jest Skanska Property Poland.

Pierwsze prace budowlane związane z budową drugiego etapu inwestycji rozpoczęły się w październiku bieżącego roku. Pierwsza faza kompleksu powstaje już od stycznia tego roku, a do jesieni powstała trzecia kondygnacja naziemna biurowca. Całość ma być gotowa w czwartym kwartale przyszłego roku.

Kompleks biurowy Maraton będzie dysponował powierzchnią najmu na poziomie 25 tys. metrów kwadratowych na sześciu kondygnacjach naziemnych. Pod kompleksem znajdzie się 2-kondygnacyjny parking samochodowy na 300 aut. W biurowcu przewidziano również dwanaście stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych oraz udogodnienia dla rowerzystów.

Zagospodarowany zostanie również teren wokół biurowca Maraton, gdzie powstanie ogólnodostępny plac miejski z fontannami. Atrakcją inwestycji będzie wyeksponowany fragment XIX-wiecznego muru Twierdzy Poznań, znajdujący się wewnątrz obiektu.

Projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni CDF Architekci, a wykonawcą inwestycji jest firma Skanska. Komercjalizacją zajmuje się Skanska Property Poland.

Inne wiadomości o Biurowiec Maraton, Skanska, CDF Architekci, Skanska Property Poland

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.