Nowa koncepcja hotelu hiszpańskiej sieci przy Zielonej w Poznaniu

2020.07.31

Structure Capital S.A. uzyskał właśnie nowe warunki zabudowy hotelu, jaki powstanie przy ulicy Zielonej 4 w Poznaniu. Dzierżawcą ma być Barcelo Hotel Group - największa hiszpańska sieć hoteli.

Hotel przy ulicy Zielonej 4 w Poznaniu będzie funkcjonował pod marką hiszpańskiej sieci hoteli - Barcelo Hotel Group. Inwestor przedstawił właśnie najnowszą koncepcję budynku z nowymi warunkami zabudowy.

Nowe warunki, które wydane zostały w kwietniu br., sprawiają, że Structure Capital S.A. może wybudować wyższy budynek i bardziej otwarty na okolicę i jej mieszkańców. Od strony Parku Chopina mieściła się będzie restauracja oraz bar.

Prace budowlane na działce przy ulicy Zielonej 4 rozpocząć się mają jeszcze w tym roku.

Nową koncepcję hotelu tak skomentował Andrzej Leszczyński - architekt prowadzący projekt - "Odcięliśmy bryłę od poziomu terenu przeszklonym parterem w celu nadania jej lekkości. Maksymalnie przezroczyste szkło zastosowane w przyziemiu dodatkowo uwidoczni wnętrza widziane z poziomu ulicy, sprawi wrażenie „zapraszania do środka”. Stawiamy na materiały szlachetne i trwałe, które szybko się nie zestarzeją"

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • gość_13
    Gość
    2020-07-31 09:32:28
    Wygląda naprawdę dobrze.
    To miejsce aż prosi się o coś nowoczesnego!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.