Knight Frank wygrał przetarg WCWI na komercjalizację i zarządzanie

2016.06.07

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji (WCWI) wybrało w drodze przetargu firmę doradczą Knight Frank, na agenta wyłącznego odpowiedzialnego za komercjalizację dwóch obiektów w Poznaniu.

Jednym z nich jest segment B wchodzący w skład Poznańskiego Parku Technologiczno - Przemysłowego (PPTP). Drugi to budynek biurowo - usługowy Za Bramką, którego zarządzanie także zostało powierzone Knight Frank.

Obecnie Knight Frank - jako agent wyłączny - komercjalizuje w Poznaniu cztery budynki o łącznej powierzchni 76 600 m kw., w tym 28 000 m kw. powierzchni biurowej, oraz zarządza obiektami komercyjnymi o powierzchni całkowitej ponad 100 000 m kw.

Ukończony w 2014 roku, segment B Poznańskiego Parku Technologiczno - Przemysłowego (PPTP), jest usytuowany w południowej części Poznania, w pobliżu węzła autostrady A2 - Poznań Luboń. Biurowiec znajduje się w odległości około 3 km od dworca kolejowego i autobusowego. Składa się z siedmiu kondygnacji, o łącznej powierzchni użytkowej prawie 5 600 m kw. Najemcy mogą tutaj urządzić swoje biura zarówno w formie "open space", jak i z podziałem na mniejsze pokoje. PPTP powstał z myślą o innowacyjnych firmach, z branży ICT oraz elektronicznej.

Za Bramką to najnowsza inwestycja WCWI, zlokalizowana, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Rynku, która jest kluczowym elementem rewitalizacji Placu Kolegiackiego w Poznaniu. Budynek zostanie oddany do użytku w sierpniu 2016 roku. Łączna powierzchnia tego siedmiokondygnacyjnego obiektu usługowo-biurowego wynosi ponad 16 000 m kw.. Na parterze zlokalizowane są powierzchnie usługowe, natomiast na trzech piętrach przewidziane są biura (łącznie 4 200 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A), do których przynależą wyłożone drewnem zielone tarasy. Na trzech kondygnacjach podziemnych oraz na części poziomu 0 znajduje się 299 ogólnodostępnych miejsc parkingowych.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.