Hotel międzynarodowej sieci powstanie przy Zielonej w Poznaniu

2019.04.24

Znamy już pierwszą z dwóch koncepcji zabudowy działki zlokalizowanej przy ulicy Zielonej w Poznaniu. Strukcure Capital S.A. właśnie zaprezentowało wizualizacje.

Pierwsza z koncepcji zakłada budowę luksusowego hotelu międzynarodowej sieci na działce przy ulicy Zielonej 4 w Poznaniu. Według projektu dół budynku miały zostać zagospodarowany dla lokalnej społeczności.

“Tworząc koncepcję staraliśmy się ją maksymalnie wpasować w otoczenie. Jak na centrum miasta ta lokalizacja jest bardzo zielona - nieruchomość jest z obu stron otoczona parkami. Aby nie zakłócać poczucia, że otoczą nas zieleń i w jak największym stopniu oddać jej urok, postanowiliśmy zaprojektować budynek z lustrzaną fasadą. Ma ona za zadanie otaczającą zieleń potęgować i sprawiać, że wizualnie będzie się wydawało, że jest jej jeszcze więcej“ - opowiada Marcin Smoliński - osoba odpowiedzialna za projekt z ramienia Structure Capital S.A.

“Lustra powodują, że budynek się dematerializuje i stawia na pierwszym miejscu swoje otoczenie. Odbijając w swojej elewacji zabytkową przestrzeń ukazuje historyczną zabudowę, nie próbując jej w żaden sposób naśladować. To rozwiązanie doskonale sprawdzone w przestrzeniach historycznych - w Paryżu lustrzane konstrukcje postawiono między innymi na dziedzińcu Luwru czy koło XVIII-wiecznego Hôtel Biron. W austriackim Gratz lustrzana plomba wypełniająca ostatnią wolną działkę na obszarze wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zdobyła międzynarodowe uznanie.”

To czy zaprezentowana koncepcja zostanie zrealizowana jest uzależnione od decyzji Miejskiego Konserwatora Zabytków i władz miasta.

W najbliższym czasie zaprezentowana ma zostać również druga koncepcja, która zakłada budowę hotelu w standardzie dwóch gwiazdek.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • budowniczy
  Gość
  2019-04-24 10:07:37
  Mam nadzieję że władze miasta pójdą po rozum do głowy i zezwolą na budowę tego hotelu.2* hotel w ogóle nie powinien być brany pod uwagę w tym miejscu.Tylko luksusowy hotel w centrum miasta !!!

 • Rzzzz
  Gość
  2019-04-24 14:17:13
  Dokładnie!4* przynajmniej

 • budowniczy
  Gość
  2019-05-07 16:32:10
  Inwestor wybrał 3 z 7 potencjalnych międzynarodowych operatorów hotelu.Jest duże zainteresowanie ów operatorów postawienia 5 * hotelu bo jak powiedzieli 2 i 3 * hoteli w Poznaniu jest już dużo a jest zapotrzebowanie na luksusowe.Trzymam kciuki z wszystkich sił ! Teraz wszystko w rękach miasta.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.