Co z inwestycją na terenie dawnej zajezdni tramwajowej w Poznaniu?

2014.12.22

Jak podaje "Głos Wielkopolski" jest szansa, że rozpoczną się wreszcie prace budowlane na terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ulicy Gajowej. Jak nieoficjalnie dowiedziała się gazeta prace mogłyby ruszyć wiosną przyszłego roku.

Inwestor jeszcze w tym roku rozpisał przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy inwestycji, jednak spółka REF Eastern Oppor-tunities, zrezygnowała z jego rozstrzygnięcia pomimo, że do finału dotarły dwie firmy. Od półtora roku gotowe są projekty budowlane i wykonawcze.

Jak nieoficjalnie podaje "Głos Wielkopolski" opóźnienie w rozpoczęciu budowy wynika z faktu, że inwestor po tym jak zakupił od miasta działkę za blisko 80 mln zł., musiałby sprzedawać mieszkania za równie wysoką cenę. Jednak kryzys na rynku nieruchomości spowodował, że nie byłoby wielu chętnych na kupno mieszkania za tak wysoką cenę.

Według pierwotnych planów, na terenie dawnej zajezdni ma zostać wybudowanych około 300 mieszkań. Prace mają rozpocząć się od strony zachodniej, od ulicy Kraszewskiego. Inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy, gdzie pierwsza faza projektu to zabudowa do wysokości ulicy Prusa. W drugim etapie powstaną lofty od strony ulicy Sienkiewicza. Odnowiona zostanie także dawna hala tramwajowa, gdzie powstanie targowisko.

Źródło: Głos Wielkopolski

Komentarze


  • gfx
    Gość
    2014-12-27 22:17:49
    Nie znalazły się naiwne łosie na absurdalnie przeplacone pseudoapartamenty?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.