Trwają prace przy II etapie inwestycji Zajezdnia Poznań

2018.09.10

W chwili obecnej generalny wykonawca zakończył betonowanie stropów nad parterem, a na pierwszym piętrze trwa zbrojenie oraz betonowane ścian i podciągów żelbetowych, a także murowanie ścian nośnych.

Inwestor chwali się, że udało się już sprzedać wszystkie mieszkania z pierwszego etapu inwestycji, natomiast z drugiego pozostało w ofercie jeszcze tytko 5 lokali,. Są to 2-3 pokojowe lokale o powierzchni od 78 m kw. do 85 m kw. z przestronnymi tarasami. W sprzedaży są również ciągle dostępne lokale usługowe mieszczące się w parterach budynku.

Tereny dawnej zajezdni na Jeżycach zostały kupione przez REF Eastern Opportunities w 2010 roku. W grudniu inwestor wybrał generalnego wykonawcę drugiego etapu osiedla - firmę ERBUD. Warte blisko 40 mln złotych prace rozpoczęły się w styczniu 2018 roku i według planu zakończą się we wrześniu 2019.

Inwestor ma ambitne plany względem hali i pozostałych obiektów po dnawej zajezdni. W chwili obecnej trwają ekspertyzy dotyczące stanu technicznego hali. REF Eastern Opportunities chce rozpocząć pierwsze prace renowacyjne w II kwartale przyszłego roku. Równolegle trwają prace nad budynkiem biurowym, który stanie w ramach kompleksu wzdłuż ulicy Sienkiewicza. W przyszłym roku do użytku zostanie oddany zrewitalizowany tzw. Biały Domek znajdujący się przy ul. Gajowej. Będzie się w nim mieściła restauracja. W kolejnych latach zostanie zbudowany budynek hotelowy i zostanie odrestaurowana willa, w której obecnie znajduje się siedziba inwestora.

Źródło: urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.