Znamy wykonawcę inwestycji Zajezdnia Poznań

2015.11.23

16 listopada 2015 roku inwestor Ref Eastern Opportunities, wybrał firmę Eiffage Polska Budownictwo Sp. z o.o., na generalnego wykonawcę pierwszego etapu kompleksu wielofunkcyjnego Zajezdnia Poznań. Inwestycja powstanie na poznańskich Jeżycach.

Według zapewnień inwestora projektu, jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace budowlane od strony ulicy Kraszewskiego. W pierwszej kolejności powstaną dwa budynki mieszkalne wraz z podziemnym parkingiem samochodowym z wjazdami od ulicy Sienkiewicza. Wykonawca inwestycji przeprowadzi dodatkowo prace związane z nowym układem drogowym przy ulicach Kraszewskiego i Zwierzynieckiej. Łącznie w pierwszej fazie projektu w dwóch obiektach znajdzie się 206 mieszkań, 22 lokale handlowo-usługowe oraz 140 komórek lokatorskich.

Zajezdnia Poznań to kompleks biurowo-usługowo-mieszkalny, który powstanie na terenie dawnej Zajezdni przy ulicy Gajowej na poznańskich Jeżycach. W części handlowej inwestycji znajdą się restauracje, kawiarnie oraz butiki.Projekt opracowany został na podstawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego "Śródmieście Poznania - Gajowa" z 2003 roku. Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiada Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Zajezdnia Poznań, Eiffage Polska Budownictwo, Sipińscy - Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich, REF Eastern Opportunities

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.