Niebawem rozpocznie się budowa Zajezdni Poznań

2015.11.04

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa projektu Zajezdnia Poznań - inwestycji typu mixed-use: mieszkaniowo-usługowo-biurowa. Inwestorem kompleksu, który wybudowany zostanie na terenie dawnej zajezdni tramwajowej jest firma REF Eastern Opportunities.

W centralnym miejscu Jeżyc, pomiędzy ulicami Gajowa, Sienkiewicza, Kraszewskiego i Zwierzyniecka wybudowany zostanie kompleks wielofunkcyjny, który głównie składał się będzie z lokali mieszkalnych, uzupełnionych pomieszczeniami usługowymi-biurowymi. Inwestycja realizowana będzie etapowo.

W pierwszej fazie projektu powstanie 206 mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych o metrażach od 36 do 130 metrów kwadratowych oraz 22 lokale handlowo-usługowe. Dwa 6-kondygnacyjne budynki zlokalizowane będą od strony ulicy Kraszewskiego. Pod obiektami znajdzie się hala garażowa oraz komórki lokatorskie.

W kolejnych etapach Zajezdni Poznań wybudowany zostanie 4-piętrowy budynek mieszkalny z pomieszczeniami usługowymi na parterze, który rozciągał się będzie wzdłuż nowo powstałej ulicy będącej przedłużeniem Prusa do ulicy Zwierzynieckiej, wzdłuż której inwestor zaplanował 4-kondygnacyjny budynek apartamentowy z usługami na pierwszych dwóch kondygnacjach. Ostatnim z nowych obiektów będzie 4-kondygnacyjny budynek biurowy mieszczący się tuż obok historycznej hali Zajezdni od strony ulicy Sienkiewicza.

Wszystkie budynki będą połączone podziemną halą garażową, a teren wokół nich zostanie zazieleniony z małą architekturą. Istniejące zabytkowe budynki hali oraz pomocnicze (budynek administracyjny i "Biały Domek") zostaną poddane renowacji, zgodnie z wytycznymi Miejskiego Konserwatora Zabytków i zagospodarowane na potrzeby nowych funkcji. W hali po zajezdni tramwajowej planowane jest utworzenie przestrzeni dla wydarzeń artystycznych i kulturalnych oraz kawiarni i restauracji.

Docelowo kompleks składał się będzie z 359 lokali mieszkalnych, których powierzchnia kształtować się będzie od 30 do 130 mkw. oraz lokali handlowo-usługowych o powierzchni od 50 do 150 mkw. Łączna powierzchnia mieszkalna wyniesie około 19 tys. mkw., a części handlowo-usługowo-biurowej 19 tys. mkw. Miejsc postojowych będzie 430, z czego 402 znajdzie się w podziemnym parkingu, a 28 stanowisk mieściło się będzie na terenie inwestycji.

Realizacja Zajezdni Poznań to okres najbliższych 3-4 lat. Projekt architektoniczny inwestycji został wykonany przez Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich. Rozpoczęcie budowy kompleksu zaplanowano na czwarty kwartał br.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Zajezdnia Poznań, Sipińscy - Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich, REF Eastern Opportunities

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.