W Kaliszu otwarcie hotelu w 100 urodziny marki Hilton


2019.05.31
Autor: Urbanity.pl
31 maja odbyło się oficjalne otwarcie hotelu Hampton by Hilton Kalisz, który jest częścią zrewitalizowanej fabryki fortepianów Calisia.

Dokładnie w 100 rocznicę powstania marki Hilton odbyło się otwarcie pierwszego obiektu z portfolio Hiltona w Południowej Wielkopolsce. Hampton by Hilton Kalisz jest częścią realizowanego przez Antczak Investments kompleksu wielofunkcyjnego Calisia One.

Otwarty 31 maja hotel sieci Hilton oferuje 91 pokoi w swoich typowych modułach: Flex, Standard i Twin, oraz pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych, podróżujących rodzin, ale również grup zorganizowanych. Hampton by Hilton to obiekty zlokalizowane zwykle w centrach miast - dedykowane tym, którzy lubią być w centrum uwagi. Wysoki poziom warunków noclegowych jest wsparty stuprocentową gwarancją satysfakcji (100% Satisfaction Guarantee™), podkreślającą zaangażowanie naszego zespołu w zapewnianie doskonałej obsługi. Będziemy dążyć do tego, by Hampton by Hilton Kalisz był hotelem pierwszego wyboru dla wszystkich odwiedzających Kalisz - czy to w celach biznesowych, czy turystycznych.
powiedział: Daniel Sobkowiak, dyrektor kaliskiego hotelu



Główny hol wejściowy Hiltona został zaprojektowany w formie szklanego łącznika pomiędzy zabytkowym biurowcem, a nowoczesną częścią hotelu. Pomimo, że budynek hotelowy jest zupełnie nowym obiektem, który został dobudowany do zrewitalizowanej fabryki pianin i fortepianów Calisia w Kaliszu, to charakter budynku mocno wpisuje się w atmosferę miejsca.

W części ogólnodostępnej znajduje się charakterystyczna strefa Welcome Zone oraz recepcja tzw. the HUB. Dodatkowo goście hotelowi mogą korzystać ze strefy wypoczynkowej Living Zone i restauracyjnej Gathering Zone. Nie zabrakło w kaliskim Hiltonie również części biznesowej - Work Zone - ze stanowiskami komputerowymi. Hotel posiada salę konferencyjną, przystosowaną do realizacji konferencji, spotkań biznesowych i handlowych.



Za projekt fasady hotelu Hampton by Hilton Kalisz odpowiada poznańska pracownia MODOarchitektura. Architektci zachowali m.in. rytm podziałów na elewacji czy proporcje i wielkość otworów okiennych. Nowoczesność budynku podkreśla zastosowanie współczesnych materiałów elewacyjnych.

Calisia One to kompleks składający się z hotelu Hampton by Hilton Kalisz oraz nowoczesnego biurowca klasy A, mieszczącego się w dawnej fabryce fortepianów Calisia. W obiekcie znajduje się również PROHAB Health Club (SPA, basen, sauna fińska) z podgrzewanym tarasem ulokowanym na IV piętrze budynku, klub muzyczny Atmosphere Club, dziedziniec otoczony konceptami kulinarnymi - Restauracja Roma, Kampai Sushi, Wine Bar czy cukiernia oraz sala bankietowo-konferencyjna.


Komentarze


  • Tomek
    Gość
    2019-09-13 17:05:39
    Po co w Kaliszu taki hotel ??? Przecież tam się nic nie dzieje !!! Kto tam na dolny Śląsk jeździ ?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.