Fabryka fortepianów w Kaliszu zamienia się w biurowiec Calisia One


2017.02.21
Autor: Urbanity.pl
FB Antczak prowadzi remont zabytkowej fabryki fortepianów i pianin Calisia w Kaliszu, w której znajdzie się przestrzeń hotelowo-biznesowo-kulturalna. Calisia One to koncepcja architektoniczna pracowni MODOarchitektura z Poznania

W samym centrum Kalisza trwa rewitalizacja zabytkowej fabryki, która potrwa do III kwartału 2018 roku. Wszystkie prace budowlane prowadzone są zgodnie z rygorystycznymi wymogami nadzoru konserwatorskiego, a nowy biurowiec realizowany jest z zasadami zrównoważonego budownictwa.

Calisia One będzie wielofunkcyjnym 6-kondygnacyjnym obiektem o powierzchni 3 600 metrów kwadratowych. Budynek zaoferuje pomieszczenia biurowe o najwyższym standardzie technicznym klasy A w formule open space oraz z podziałami na pokoje biurowe. Typowa kondygnacja obiektu będzie miała od 270 do 490 mkw., a powierzchnia typowego modułu od 180 do 370 mkw.

Kompleks uzupełniony zostanie o zrewitalizowany dziedziniec fabryki, który będzie zieloną przestrzenią dla pracowników oraz mieszkańców Kalisza.

Prace remontowe, które prowadzi FB Antczak polegają m.in. na odnowieniu elewacji i odtworzeniu wielu detali architektonicznych. Rewitalizacja fabryki ruszyła jesienią 2015 roku i zakończy się w III kwartale 2018 roku.

Koncepcję architektoniczną przygotowało biuro MODOarchitektura. Projekt Lobby oraz klatek schodowych powstał dzięki współpracy z pracownią Jeske Design Plus.

Komentarze


  • Bartosz
    Gość
    2017-02-21 13:52:41
    Takie inwestycje cieszą. Nie zmienia to jednak faktu, że czuję zażenowanie. W kraju Chopina zamknięto ostatnią fabrykę fortepianów, już jakiś czas temu, i nie było z tego powodu żadnego szumu medialnego.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.