Calisia One w Kaliszu z rygorystycznym certyfikatem

2017.04.19

Kaliski biurowiec, który powstaje w ramach kompleksu hotelowo-biznesowo-kulturalnego Calisia One, realizowany jest z uwzględnieniem rygorystycznych kryteriów międzynarodowego systemu certyfikacji BREEAM RFO przeznaczonego dla budynków podlegających rewitalizacji.

Trwa rewitalizacja dawnej fabryki fortepianów Calisia w Kaliszu. Calisia One będzie kameralnym biurowcem i jednym z pierwszych w Polsce, który realizowany jest zgodnie z zasadami międzynarodowego systemu certyfikacji BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod). Oznacza to, że budynek w trakcie procesu certyfikacji, jest oceniany pod kątem wpływu na środowisko naturalne oraz komfortu przyszłego użytkownika.

Wszystkie prowadzone prace rewitalizacyjne, są prowadzone pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Calisia One po zakończeniu prac będzie 6-kondygnacyjnym biurowcem o powierzchni 3 600 mkw. Biura w standardzie klasy A będą dostępne w formule open space oraz z podziałami na pokoje biurowe. Powierzchnia typowej kondygnacji wyniesie od 270 do 490 mkw., a powierzchnia typowego modułu od 180 do 370 mkw.

Za koncepcję architektoniczną odpowiada pracownia MODOarchitektura z Poznania. Inwestorem jest Firma Budowlana Marek Antczak. Oddanie biurowca do użytku zaplanowano na wrzesień 2018 roku.


Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.