Otwarcie kompleksu na terenie zrewitalizowanej fabryki pianin i fortepianów Calisia


2019.07.01
Autor: Urbanity.pl
Antczak Investments dokonał oficjalnego otwarcia wielofunkcyjnego kompleksu biznesowego Calisia One, zlokalizowanego na terenie zrewitalizowanej fabryki pianin i fortepianów Calisia.

Calisia One to kompleks łączący w sobie powierzchnię biurową, hotel Hampton by Hilton Kalisz oraz otwarty na miasto dziedziniec z różnorodnymi konceptami kulinarnymi. Projekt inwestycji przygotowała pracownia MODOarchitektura.

Najstarsza część kompleksu została zrewitalizowana na potrzeby biurowe o najwyższym standardzie technicznym. Wśród najemców tej części inwestycji znajdziemy m.in. Europejski Fundusz Leasingowy, Lux Med, Comfortime nowe biuro sprzedaży mieszkań i domów Antczak Residential.

Obok przestrzeni biurowej, po przejściu przeszklonym łącznikiem, funkcjonuje hotel Hampton by Hilton Kalisz, który w swojej ofercie ma 91 pokoi w różnych modułach. Za koncepcję hotelowych wnętrz odpowiadała Ewa Wereszczyńska z pracowni Molecularch.

Część biurowa i hotelowa połączone są również podziemnym parkingiem i mają dostęp do strefy SPA i fitness, która mieści się na najwyższym poziomie Calisia One.

W tylnej części kompleksu znajduje się otwarta przestrzeń - zrewitalizowany dziedziniec wraz z knajpkami i restauracjami (Kampai Sushi, Chleb i Wino, cukiernia Marysieńka i restauracja ROMA). Wkrótce otwarty ma zostać klub muzyczny - Atmosphere Club.

Goście Calisia One od wejścia poczuć będą mogli historię miejsca, w którym powstał kompleks. Tuż obok głównego wejścia do budynku, w reprezentatywnym łączniku, stoi odrestaurowany fortepian wyprodukowany w fabryce A. Fibigera.

Calisia One jako jedna z nielicznych w Polsce inwestycji powstała w zgodzie z międzynarodowym systemem certyfikacji BREEAM RFO.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.