FB Antczak odsłania nową Calisia One w Kaliszu

2018.06.18

Odsłonięta została odnowiona elewacja w dawnej fabryce fortepianów w Kaliszu, w której powstaje nowy kompleks biurowo-hotelowo-kulturalny - Calisia One. Inwestycja zostanie oddana do użytku w grudniu tego roku.

Kompleks wielofunkcyjny Calisia One powstaje w dawnej fabryce fortepianów „Calisia”, która została kupiona w październiku 2015 roku przez firmę FB Antczak. W ostatnich tygodniach odsłonięto odnowioną elewację, na której zawisły odrestaurowane medaliony. Pokazano też pierwsze fragmenty kamiennej posadzki wewnątrz obiektu.

Inwestycja Calisia One oferuje pomieszczenia biurowe w standardzie technicznym klasy A o łącznej powierzchni około 4 000 metrów kwadratowych. W budynku znajdzie się również Hotel Hampton by Hilton, który zajmie około 3 000 mkw. i zaoferuje prawie 100 pokoi, sale konferencyjne, centrum fitness i SPA oraz basen.

Wszystkie przeprowadzane prace przy budynku Calisii prowadzone są na podstawie pozwolenia i pod stałym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Inwestycja polega m.in. na pracach przy odnowieniu elewacji oraz na pieczołowitym odtworzeniu wielu detali architektonicznych.

Calisia One jest jedną z pierwszych inwestycji w Polsce, budowaną z uwzględnieniem rygorystycznych kryteriów międzynarodowego systemu certyfikacji BREEAM RFO przeznaczonego dla budynków podlegających rewitalizacji (Breeam International Non-domestic Refurbishment and Fit-out).

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.