Jest nazwa dla nowego biurowca LC Corp w Katowicach

2013.11.05

Silesia Star, tak ma się nazywać katowicki biurowiec LC Corp. Budynek powstać na przy al. Roździeńskiego 10, a jego nazwa ma nawiązywać do znanego określenia osiedla, gdzie zaplanowano budowę, jakim jest "Gwiazda". Ostateczną nazwę wybrano na drodze głosowania internautów.

W ramach konkursu, zaplanowano dwa jego etapy. W pierwszym z nich internauci przez tydzień zgłaszali pomysły na nazwę biurowca poprzez specjalną stronę internetową. Następnie jury z ponad 900 zgłoszeń wybrało dwie propozycje: Silesia Star i Gemini Center. Podczas internetowego głosowania trwającego do 30 października, wybrano oficjalna nazwę katowickiego biurowca: Silesia Star.

Dla autora zwycięskiej nazwy przygotowano specjalną nagrodę, tablet Samsung Galaxy Tab 310.1b, a dla laureatów pierwszego etapu konkursu, LC Corp ufundowało tablety Samsung Galaxy Tab 27.0.

Silesia Star będzie rozległym biurowcem o łącznej powierzchni najmu około 27 000 m2 i powstanie w ścisłym centrum miasta. Planowo obiekt posiadać ma dwa budynki po 8 kondygnacji każdy, a połączy je duży pasać handlowo-usługowy. Dodatkowo na parterze i w podziemiu powstanie parking na około 250 miejsc.

Projekt i koncepcja Silesia Star należy do biura architektonicznego Kuryłowicz&Associates.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Silesia Star, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Develia

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.