LC Corp buduje swój pierwszy budynek w Katowicach


2013.10.02
Autor: Urbanity.pl
LC Corp SA podjęło pierwsze prace nad realizacją swojej kolejnej inwestycji. Tym razem powstać ma nowoczesny biurowiec z częścią usługową w centrum Katowic, a termin oddania do użytku pierwszej części budynku planowana jest na IV kwartał 2014 roku.

Na lokalizację biurowca wraz z pasażem handlowo-usługowym firma LC Corp wybrała samo centrum Katowic, czyli al. Roździeńskiego 10. Całość składać się ma z dwóch budynków po osiem kondygnacji, gdzie m.in. powstanie parking położony na parterze oraz w części podziemnej, mogący pomieścić około 250 miejsc postojowych.

Silesia Star o łącznej powierzchni najmu ok. 27 000 mkw powstawać ma dwuetapowo. Pierwszy etap, czyli budynek A składać się będzie z części handlowo-usługowej przeznaczonego na sklepy, restauracje, kawiarnie oraz punkty usługowe, a także podziemnego garażu. Jego zakończenie zaplanowane jest na IV kwartał 2014 roku.

Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex, natomiast za koncepcję oraz projekt budynku odpowiada biuro architektoniczne Kuryłowicz&Accociates.

Inne wiadomości o Silesia Star, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Budimex, Develia

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.