Oficjalne rozpoczęcie budowy Face2Face Business Campus


2018.09.06
Autor: Urbanity.pl
Na działce przy skrzyżowaniu ulic Grundmanna i Chorzowskiej w Katowicach, na której powstanie biurowiec Face2Face Business Campus, pojawił się ciężki sprzęt budowlany. Realizacja nowego projektu Echo Investment oficjalnie wystartowała.

Zakończyła się przebudowa sieci podziemnych wraz z wykonaniem wykopu na działce przy skrzyżowaniu ulic Grundmanna i Chorzowskiej. Zakończenie tego etapu inwestycji, oznacza, że rozpoczęły się prace związane z konstrukcją pierwszego budynku inwestycji Face2Face Business Campus. W najbliższych tygodniach będą prowadzone roboty związane ze zbrojeniem fundamentów i izolacją przeciwwodną.

Pierwszy biurowiec katowickiego projektu Face2Face Business Campus będzie miał siedem kondygnacji o łącznej powierzchni wynoszącej prawie 21 000 mkw. Echo Investment zapowiedziało, że ma to być komfortowe miejsce pracy, które zapewni pracownikom również wspólne przestrzenie, zewnętrzne restauracje, strefy wypoczynku i miejsca do co-workingu. Inwestor przygotuje także „pop-up space”, czyli przestrzeń na wydarzenia i usługi inspirowane przez najemców i ich pracowników.

Budowa pierwszego biurowca Face2Face Business Campus ma się zakończyć w czwartym kwartale przyszłego roku. W przyszłości „twarzą w twarz” stanie drugi budynek – razem stworzą spójny zamysł architektoniczny i funkcjonalny.

Wykonawcą konstrukcji pierwszego etapu jest firma M&JBUD, a za projekt architektoniczny odpowiada Grupa 5 Architekci. Katowickiego Biuro Projektowe Małeccy stworzy kreatywną przestrzeń pomiędzy biurowcami. Inwestycja ubiegała się będzie o certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Komentarze


 • gosc
  Gość
  2018-09-07 16:18:57
  Super

 • Tomasz
  Gość
  2018-11-23 16:09:51
  No to akurat może wyglądać bardzo atrakcyjnie i ładnie dla oka , przejeżdża, codziennie tamtędy więc mogę na bieżąco śledzić postępy na placu budowy.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.