Był hotel Silesia, będzie Nova Silesia

2019.04.29

Rusza rozbiórka hotelu Silesia w Katowicach, który wybudowany został na początku lat 70-tych ubiegłego wieku. Właścicielem obiektu jest firma Vastint Poland, która zrealizuje w tym miejscu kompleks biurowo-hotelowy.

Vastint Poland zlecił firmie z Grupy Tree prace rozbiórkowe hotelu Silesia przy ulicy Ks. Piotra Skargi w Katowicach. Ta część inwestycji potrwa do września 2019 roku.

W miejsce rozebranego hotelu, firma Vastint wybuduje kompleks biurowo-hotelowy Nova Silesia o łącznej powierzchni 35 000 metrów kwadratowych. Inwestycja składała się będzie z dwóch nowoczesnych 14-kondygnacyjnych biurowców o powierzchni 30 000 mkw. oraz budynku hotelowego na 144 pokoi o powierzchni około 5 000 mkw.

Zasadnicze prace wyburzeniowe potrwają pięć miesięcy. Należy pamiętać, że budynek usytuowany jest w samym centrum miasta, co będzie wymagało od nas dodatkowych działań w celu zminimalizowania uciążliwości związanych z pracami rozbiórkowymi i wywozem sporych ilości gruzu. Ponadto, hotel został wybudowany na początku lat 70-tych ubiegłego wieku przy zastosowaniu materiałów, które obecnie uznawane są częściowo za szkodliwe. Jesteśmy zmuszeni wdrożyć specjalne środki ochrony i procedury pracy w trakcie usuwania tych materiałów. Będziemy także chcieli odzyskać jak najwięcej surowców, które zostaną poddane recyklingowi. Zaczniemy od demontażu neonu hotelu Silesia, który zgodnie z wolą Vastint Poland zostanie przekazany miastu i w dalszej kolejności wykorzystany w przestrzeni publicznej miasta - Anna Lewicka, Kierownik budowy, TREE Capital Sp. z o.o.

Przygotowania do realizacji nowego kompleksu rozpoczną się zaraz po uporządkowaniu tereny przy ulicy Ks. Piotra Skargi. Budowa projektu Nova Silesia rozpocznie się jeszcze najprawdopodobniej w bieżącym roku. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro APA Wojciechowski.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • rystom
  Gość
  2019-05-05 17:32:33
  Architekci bardzo się wysilili,w miejsce jednego klocka postawią trzy.To jest jedyny kształt architektoniczny jaki może powstać w Katowicach?!

 • Smutne to 2x
  Gość
  2019-08-22 10:00:44
  Klocki, klocki!
  Troche wyobraźni! Postawie cos ciekawszego.
  Patrząc na projekty które powstają, oraz które urzędnicy zaklepują widać jakie podejście mają do tego miasta inwestorzy.
  Tanio, nie kreatywnie, ma na siebie zarabiać i tak nasza stopa tej ziemi nie dotknie więc po co się starać

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.