Vastint kupuje działkę w Katowicach pod kompleks biurowy


2016.11.16
Autor: Urbanity.pl
Podpisana została przedwstępna umowa na zakup działki inwestycyjnej o powierzchni ponad 9 000 metrów kwadratowych, która znajduje się przy ulicy Ks. Piotra Skargi w Katowicach. Nowym właścicielem nieruchomości jest firma Vastint Poland.

Vastint Poland zdecydowało się na zakup działki przy ulicy Ks. Piotra Skargi w Katowicach, na której znajduje się zamknięty w 2006 roku hotel Silesia. Wiadomo już, że nowy właściciel planuje wyburzyć obiekt, a w jego miejscu postawić zespół nowoczesnych budynków o funkcji hotelowo-biurowej.

Na chwilę obecną mamy uzgodnione z prywatnym właścicielem działki wstępne warunki zakupu. Liczymy, że transakcja zostanie zamknięta do końca 2017 roku. To pierwszy teren inwestycyjny jaki Vastint planuje pozyskać w Katowicach, ale mam nadzieję, że transakcji będzie więcej. Jesteśmy zainteresowani zakupem kolejnych działek w mieście, co pozwoli nam na umocnienie naszej pozycji na tym rynku lokalnym. - mówi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland


Pierwsze prace budowlane na zakupionej działce mają ruszyć w 2018 roku.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie firma Vastint Poland oddała do użytku pierwszy etap wrocławskiego kompleksu biurowego Business Garden w otoczeniu ulic Legnickiej, Dąbrówki i Jaworskiej. Podobne inwestycje realizowane są obecnie w Poznaniu i w Warszawie.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.