Po wyburzonym hotelu w centrum Katowic trwają przygotowania pod realizację kompleksu


2021.02.03
Autor: naszemiasto.pl
Na działce po wyburzonym hotelu Silesia w centrum Katowic rozpoczęły się prace przygotowawcze pod budowę kompleksu biurowców i hotelu pod nazwą Nova Silesia.

Na działce u zbiegu ulic Skargi i Wincklera w centrum Katowic, na której jeszcze do niedawna straszył opuszczony hotel Silesia, pojawili się budowlańcy, którzy mają za zadanie przygotować teren pod realizację inwestycji Nova Silesia firmy Vastint Polska.

W miejscu, w którym wybudowany zostanie kompleks budynków Nova Silesia prowadzone są prace związane z przekładkami sieci czy wycinką drzew. Duża działka o powierzchni ponad 9 000 mkw. zostanie zagospodarowana przez dwa nowoczesne biurowce oraz hotel.

Nova Silesia składała się będzie z dwóch, 55-metrowych biurowców oraz 7-kondygnacyjnego hotelu, który zaoferuje 150 pokoi. Wszystkie budynki posiadały będą wspólną płytę fundamentową. Inwestycja rozpocznie się od budowy 14-kondygnacyjnych biurowców z dwoma poziomami podziemnymi i powierzchnią całkowitą wynoszącą ponad 25 000 mkw., z czego około 15 000 mkw. przeznaczonej zostanie pod wynajem. Łącznie w dwóch podziemnych kondygnacjach znajdzie się 279 miejsc parkingowych.

W II etapie projektu Nova Silesia powstanie 25-metrowy hotel pod marką Moxy. 3-gwiazdkowy obiekt zaoferuje 150 pokoi oraz niewielki parking dla 25 samochodów.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski. Oficjalnie budowa ma rozpocząć się w połowie tego roku i potrwać do końca 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.