Zabudowa działki w centrum Katowic opóźniona


2021.08.11
Autor: Urbanity.pl
Pomimo, że rozbiórka dawnego Hotelu Silesia w centrum Katowic dawno się zakończyła, nadal na działce nic się nie dzieje. Kiedy rozpocznie się realizacja projektu Nova Silesia?

Nova Silesia ma być nowoczesnym kompleksem biurowo-hotelowym firmy Vastint Polska, który powstanie w miejscu dawnego hotelu Silesia, zbudowanego w latach 70-tych XX wieku.

W ramach inwestycji planowana jest budowa dwóch 14-kondygnacyjnych, nowoczesnych biurowców o łącznej powierzchni ponad 30 000 metrów kwadratowych, a także hotelu, w którym znajdzie się 150 pokoi wraz z otwartą strefą spotkań z barem. W środku kompleksu zaplanowano publiczny plac z dużą ilością zieleni, który będzie pełnić funkcję strefy odpoczynku dla pracowników i przechodniów, a pomiędzy budynkami biurowymi a Supersamem znajdzie się ogólnodostępny pasaż dla pieszych.

Większość miejsc parkingowych, z wyjątkiem małego podjazdu dla autobusów i kilku miejsc przed hotelem, mieściła się będzie w podziemnej hali garażowej. Miejsca te będą służyły również mieszkańcom Katowic w dni wolne od pracy.

Pierwotnie budowa inwestycji Nova Silesia miała rozpocząć się jeszcze w tym roku. Teraz inwestor podaje, że pierwsze prace budowlane rozpoczną się w 2022 roku. Za projekt architektoniczny kompleksu w centrum Katowic odpowiada biuro APA Wojciechowski Architekci.

Komentarze


  • rystom
    Gość
    2021-08-13 08:54:39
    Za takie projekty powinni karać!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.