Ulica Chylońska w Gdyni zmienia się na dobre

2018.03.13

Już wkrótce w miejsce starych, zaniedbanych hal i magazynów, które znajdują się przy ulicy Chylońskiej w Gdyni, wybudowane zostanie nowoczesne osiedle mieszkaniowe pod nazwą Sto10 Chylońska. Deweloperem jest trójmiejska spółka TPS Reapolis.

Gdyńska Chylonia zmienia się na dobre. Deweloper TPS Reapolis zaprezentował właśnie najnowszy swój projekt mieszkaniowy, który powstanie przy ulicy Chylońskiej 110. W pierwszej kolejności powstanie 8-kondygnacyjny budynek mieszkalny wielorodzinny, w którym znajdzie się 108 mieszkań od jedno do trzy-pokojowych o metrażach od 30 do prawie 77 metrów kwadratowych. Cena za mkw. zaczynać się będzie od 6 000 zł.

Parter budynku zagospodarowany zostanie pod lokale usługowe, a pod obiektem znajdzie się 2-poziomowa hala garażowa. Będzie to pierwszy budynek wieloetapowej inwestycji, która ciągnęła się będzie w pierzei ulicy Chylońskiej między Netto, a stacją benzynową.

Pomyślano również o przestrzeni aktywności sportowej i relaksu dla mieszkańców. Inwestycja charakteryzuje się bardzo wysokim wskaźnikiem przestrzeni dla rowerów m.in. dzięki specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniom dla rowerów w hali garażowej, jak i na zewnątrz. Na terenie osiedla Sto10 Chylońska powstanie także ścieżka biegowo-rowerowa, miejsce do uprawiania crossfitu.

Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada pracownia ROARK Studio. Budynek zostanie oddany do użytku w grudniu 2019 roku.

Rewitalizacja terenów przy ul. Chylońskiej wpisuje się w wieloletni projekt zmian w tej części Gdyni. Na finiszu znajduje się prace remontowe peronu, torów i zejścia do tunelu na stacji SKM Chylonia. W tym roku swoje oblicze zmienią place miejskie na Zamenhofa i Opata Hackiego. Przebudowie ulegną chodniki oraz ulice. Powstaną place zabaw i miejsca rekreacji.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.