Dobiega końca rewitalizacja budynku Dyrekcji Stoczni Gdańskiej. Efekt jest imponujący

2020.02.07

Trwają prace wykończeniowe w budynku dawnej Dyrekcji Stoczni Gdańskiej, który był tłem najważniejszych wydarzeń społecznych i politycznych ruchu Solidarności.

Budynek Dyrekcji Stoczni Gdańskiej odzyskuje dawny blask, dzięki staraniom właściciela, spółki Stocznia Cesarska Development. Obiekt, który powstał w 1871 roku był wiele razy modyfikowany, rozbudowywany, a także niestety niszczony w czasie działań wojennych. Inwestycja jest pierwszym etapem rewitalizacji Stoczni Cesarskiej - projektu rewitalizacji 16ha postoczniowych w Gdańsku.

Obecnie budynek przechodzi kompleksowy remont zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Przywracane są najdrobniejsze detale, odrestaurowywane są ceglane mury, drewniane schody, okna i drzwi, a także po wielu latach na wieżę Dyrekcji powrócił również zegar. Wszystkie prace prowadzone są pod okiem specjalistów z zakresu konserwacji zabytków. Koordynatorem prac konstrukcyjnych jest firma TPS, a projekt wnętrz przygotowało Roark Studio.

Dzięki rewitalizacji budynek o powierzchni użytkowej wynoszącej 4 000 mkw., wyposażony zostanie w nowoczesne zaplecze techniczne i sprzętowe, sale konferencyjne, a także przestrzeń co-workingowa ze strefami chill-out’u i integracji. Po zakończeniu prac obiekt będzie pełnił funkcję biurową z myślą o mniejszych firmach i start-upach. Przestrzeń biurowa uzupełniona zostanie strefami relaksu z kawiarnią. Przestrzeń co-workingowa znajdzie się na dwóch najwyższych, dotychczas wyłączonych z użytkowania piętrach budynku.

Wśród najemców budynku Dyrekcji Stoczni Gdańskiej będzie m.in. firma Seatech, a także Yetiz Interactive. Komercjalizacją inwestycji zajmuje się Cushman & Wakefield.

Oddanie do użytku Dyrekcji zaplanowano na trzeci kwartał 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.