Pierwsze umowy najmu w budynku Dyrekcji Stoczni Cesarskiej

2020.03.05

Trwa generalny remont budynku Dyrekcji Stoczni Cesarskiej w Gdańsku, po zakończeniu którego, miasto zyska unikalną przestrzeń biurową. Podpisane zostały pierwsze umowy najmu.

Gmach Dawnej Dyrekcji Stoczni Gdańskiej zyskał pierwszych najemców. Do budynku, po zakończeniu jego rewitalizacji, wprowadzą się pracownicy firmy Seatech Engineering Sp. z o.o. oraz Yetiz Interactive Sp. z o.o. Komercjalizacją inwestycji zajmuje się firma Cushman & Wakefield.

Budynek dawnej Dyrekcji jest jednym z najstarszych obiektów położonych na obszarze Stoczni Cesarskiej. Jeszcze do 2002 roku na pierwszym piętrze obiektu mieściło się biuro dyrektora Stoczni. Obecnie budynek przechodzi rewitalizację, w ramach której powstaje przestrzeń biurowo-usługowa.

Firma Seatech Engineering, która rozwija się w branży okrętowej i skupia głównie na projektowaniu statków wysoko wyspecjalizowanych, wynajęła w budynku Dyrekcji 470 mkw. powierzchni biurowej. Z kolei agencja interaktywna zajmująca się budowaniem skutecznej komunikacji w Internecie - Yetiz Interactive - zajmie 210 mkw. powierzchni.

Gmach Dawnej Dyrekcji Stoczni Gdańskiej oferuje łącznie 4 000 mkw. powierzchni użytkowej, dedykowanej głównie małym firmom oraz start-upom. W budynku znajdą się również strefy relaksu, sale konferencyjne, a także miejsce do organizacji konferencji, wystaw i imprez. Przestrzeń co-workingowa znajdzie się na dwóch najwyższych, dotychczas wyłączonych z użytkowania, piętrach budynku.

Inwestycja będzie gotowa w III kwartale tego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Fixum Dyrdum
    Gość
    2020-03-05 15:02:40
    A gdzie cesarz?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.