Gdańsk: Dzielnica Oliwa z inwestycją mieszkaniową premium

2021.08.09

Niebawem deweloper Allcon rozpocznie budowę nowej inwestycji typu premium w części zabytkowej dzielnicy Oliwa. Projekt architektoniczny osiedla wyłoniony został w konkursie.

Atrium Oliva to najnowsza propozycja firmy Allcon na trójmiejskim rynku mieszkaniowym. Inwestycja powstanie w zabytkowej części dzielnicy Oliwa, przy ulicach Bażyńskiego i Grottgera. Okolica charakteryzuje się niską zabudową. Za projekt architektoniczny odpowiadają architekci z Roark Studio, którzy w 2019 roku wygrali konkurs na koncepcję nowego osiedla.

Pierwszy etap Atrium Oliva w Gdańsku zakłada budowę dwóch, 4-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych, w których znajdą się 52 mieszkania o zróżnicowanych metrażach od 36 do 114 metrów kwadratowych. Oddanie do użytku pierwszych mieszkań zaplanowano na koniec 2022 roku. W kolejnych etapach planowane są także lokale usługowe.

Docelowo gdański projekt składał się będzie z pięciu budynków i 149 apartamentów. Osiedle Atrium Oliva będzie ogólnodostępne i niegrodzone z reprezentacyjnym placem i usługami na parterze oraz nowoczesnym placem zabaw dla dzieci. Centralnym punktem osiedla będzie obniżone terenowo patio zaprojektowane na wzór klasycznych domów atrialnych z pieszą kładką, teatralnymi schodami zewnętrznymi oraz bogatą roślinnością.

Ruch kołowy zostanie ograniczony do podziemnej hali garażowej. Na dachu części fitness architekci zaplanowali strefę wyciszenia. Wnętrza budynków wykończone zostaną materiałami szlachetnymi, takimi jak: forniry drzewne oraz kamienne, kamień naturalny (trawertyn), wysokiej jakości gresy oraz spieki kwarcowe, tapety oraz tapicerki.

Przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z wielu udogodnień, w tym m.in. sali klubowej z bilardem, części fitness czy też strefy relaksu z saunami i tężnią solankową. Na terenie Atrium Oliva znajdzie się także instalacja ładowarek do aut elektrycznych. Allcon zapowiada też starania o międzynarodowy, ekologiczny certyfikat BREEAM dla inwestycji na poziomie very good.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Ui
  Gość
  2021-08-09 14:56:09
  Piękne budynki

 • Mm
  Gość
  2021-08-09 14:57:27
  Piękne jak za PRL

 • Mm
  Gość
  2021-08-09 14:59:35
  Bardzo pasują do tej części dzielnicy )

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.