W Gdańsku powstaje osiedle na wzór domu atrialnego

2022.05.06

W jednej z najstarszych dzielnic Gdańska powstaje kameralne osiedle budynków Atrium Oliva, które oferuje apartamenty z segmentu premium.

Przy skrzyżowaniu ulic Grottgera i Bażyńskiego w Gdańsku powstaje pięć kameralnych budynków wielorodzinnych o wysokości czterech kondygnacji. Inwestycja ukształtowana została na wzór domu atrialnego, a sercem osiedla jest obniżone terenowo i wolne od ruchu kołowego patio.

W tej części Atrium Oliva zaplanowano wspólną przestrzeń dla mieszkańców z teatralnymi schodami, placem zabaw, bujną roślinnością, elementem wodnym oraz huśtawką podwieszoną pod pieszą kładką. Do dyspozycji przyszłych lokatorów będzie oddana także siłownia, strefa relaksu, sauna oraz sala klubowa. Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada sopocka pracownia Roark Studio, a deweloperem jest Grupa Allcon.

W Atrium Oliva znajdą się apartamenty o zróżnicowanych metrażach od 36 do 126 metrów kwadratowych z licznymi przeszkleniami. Do każdego mieszkania przynależeć będzie balkon, taras lub ogród. Apartamenty posiadały będą wysokiej jakości instalacje z wysokim współczynnik termoizolacyjności, co przekłada się na niższe rachunki. Dodatkowo Woda deszczowa będzie zbierana i wykorzystywana do podlewania roślinności, a oświetlenie typu LED w częściach wspólnych obniży zużycie energii elektrycznej. Pojawią się również panele fotowoltaiczne oraz system odzyskiwania energii w windach.

Osiedle Atrium Oliva będzie posiadało także zewnętrzną stację do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, a także możliwość zamontowania własnej ładowarki przy prywatnym miejscu postojowym.

Inwestycja realizowana jest w dwóch etapach. Pierwsze apartamenty będą gotowe pod koniec 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.