Zbliża się zakończenie budowy biurowca Argon w Gdańsku

2017.05.12

Na ostatniej prostej jest budowa trzeciego etapu kompleksu biurowego Alchemia, w którym powstaje biurowiec Argon. Oddanie do użytku obiektu, którego inwestorem jest firma Tours, zaplanowano na wrzesień 2017 roku.

Obecnie na budowie biurowca trwają już prace wykończeniowe. Wykonawca inwestycji ściągnął z elewacji rusztowania, dzięki czemu ukazała się bryła i charakterystyczny narożnik budynku.

Przed oddaniem obiektu do użytku, budowlańcy muszą jeszcze powiesić elementy ozdobne na poziomie parteru i pierwszego piętra. Do końca czerwca zakończą się prace drogowe na wysokości biurowca. Równolegle trwają testy instalacji oraz prowadzone są też zaawansowane prace aranżacyjne na powierzchniach pierwszych najemców.Po blisko 19 miesiącach od rozpoczęcia budowy Argonu, zbliża się zakończenie prac. Po oddaniu biurowca do użytku, gdański rynek biurowy wzbogaci się o prawie 39 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowo-usługowej.

Argon powstaje w ramach trzeciego etapu kompleksu Alchemia przy skrzyżowaniu alei Grunwaldzkiej z ulicą Kołobrzeską. Budynek ma 14 kondygnacji naziemnych, a powierzchnia typowego piętra wynosi aż 3 000 mkw.

W budynku zakontraktowanych jest obecnie 5 najemców biurowych oraz sześciu usługowych (gastronomicznych). Wśród firm, jakie znajdziemy w biurowcu są m.in. Luxoft, Lufthansa Systems Poland czy Grupa Wirtualna Polska.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.