Zabudowują północny cypel Wyspy Spichrzów w Gdańsku. Będą mieszkania, hotel i usługi


2023.05.25
Autor: Piotr Maślak
W przyszłym roku zakończy się budowa inwestycji Granaria, która dostarczy na rynek mieszkania, część hotelową oraz lokale handlowo-usługowe. Obecnie trwa drugi etap, który osiągnął właśnie stan surowy otwarty.

Trwa zabudowa działki na Wyspie Spichrzów w Gdańsku w ramach inwestycji Granaria, która dostarczy budynki o charakterze mieszkalnym, hotelowym i usługowym. Obecnie trwa drugi etap inwestycji, który osiągnął właśnie stan surowy otwarty. Generalnym wykonawcą jest Korporacja Budowlana DORACO.

Drugi etap inwestycji Granaria powstaje na terenie trzech kwartałów na północnym cyplu Wyspy Spichrzów, ograniczonych ulicami Stągiewną, Chmielną, Pożarniczą i Motławską. Budynki, które zaoferują przestrzeń pod mieszkania, hotel i usługi mają łączną powierzchnię użytkową wynoszącą prawie 25 000 mkw. Inwestycja jest na etapie stanu surowego otwartego, a to oznacza, że ukończone zostały prace żelbetowe i konstrukcja drewnianych dachów. Stan zaawansowania prac elewacyjnych oraz pokrycia dachowego jest na poziomie 35%. Natomiast prace wewnętrzne instalacyjne i wykończeniowe są zrealizowane w 45%. W ramach projektu wykonywany jest również okoliczny układ drogowy oraz przegotowywane tereny zielone.

Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Mąka Sojka Architekci.

Wyzwaniem jest m.in. połączenie nowoczesnej zabudowy z historycznym charakterem tej części Gdańska. Naszym celem było m.in. zabezpieczenie istniejących obiektów zabytkowych Spichlerzy: Steffen, Kamienny Niedźwiedź i Żołądź oraz Turek i ich wkomponowanie w nowobudowana zabudowę kwartałów i ich wykończenia
powiedział: Radosław Preiss, Wiceprezes Zarządu Korporacji Budowlanej DORACO.

Część o charakterze mieszkaniowym gdańskiej inwestycji na Wyspie Spichrzów oferuje łącznie około 500 apartamentów o zróżnicowanym metrażu. Hotel, w którym znajdzie się 325 pokoi, zlokalizowany jest od strony ulicy Stągiewnej. W ramach inwestycji powstanie także ogólnodostępny, zadaszony pasaż biegnący od ulicy Stągiewnej poprzez wnętrza wszystkich trzech kwartałów, pełniący rolę wielofunkcyjnej przestrzeni

Część mieszkaniowa projektu Granaria będzie gotowa w czerwcu 2024 roku, natomiast dwa miesiące później, oddany zostanie do użytku hotel.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.