Immobel i Multibud świętują wiechę na Wyspie Spichrzów


2018.10.12
Autor: Urbanity.pl
W czwartek, 11 października odbyło się wciągnięcie wiechy na budynku usługowo – mieszkalnym w ramach I etapu projektu „Zagospodarowania Północnego Cypla Wyspy Spichrzów” realizowanego przez Konsorcjum Immobel & Multibud na Gdańskiej Wyspie Spichrzów oraz prezentacja szczegółów hotelu Radisson w standardzie 4 gwiazdek w ramach inwestycji Deo Plaza.

Postępujące prace mają miejsce vis a vis gdańskiego Żurawia, wzdłuż nabrzeża Motławy. Granaria wspólnie z sąsiadującą Deo Plazą zagospodarowują tereny, które przez setki lat pełniły rolę gospodarczego centrum Gdańska, a od 1945 roku popadały w ruinę.

W ramach inwestycji powstaną nie tylko hotele, mieszkania i restauracje. Po raz pierwszy od dziesięcioleci powstaną tu otwarte przestrzenie spacerowe, które dostępne będą dla mieszkańców i turystów.

W I Etapie, na terenie o pow. 5.800 m2 pomiędzy ul. Pożarniczą a północnym cyplem, powstają: zespół budynków hotelowych o pow. ponad 14 tys. m2 PUU oraz budynek usługowo – mieszkalny o pow. ponad 9 tys. m2 PUM/PUU i liczbie 30 lokali usługowych na parterze i 1 piętrze oraz 129 lokali typu apart hotel i apartamentów mieszkalnych wyposażonych w 139 miejsc parkingowych na dwóch kondygnacjach podziemnych. Przewidywany termin zakończenia budowy obiektów I Etapu to sierpień 2019. Hotel będzie pracował pod flagą Holiday Inn, a lokale użytkowe i mieszkalne znalazły już swoich nabywców.

Deo Plaza to inwestycja prywatna, powstająca wzdłuż nabrzeża Motławy, o najdłuższej linii nabrzeża w rewitalizowanej części północnego cypla Wyspy Spichrzów. Deo Plaza składać się będzie z hotelu o standardzie 4**** w części A inwestycji, który zarządzany będzie przez międzynarodową sieć Radisson, w ramach której oddanych zostanie 140 pokoi, części usługowej z kawiarniami i restauracjami wzdłuż nowo utworzonego nabrzeża Motławy, a także części B z 208 pokojami hotelowymi oraz ze 120 prywatnymi apartamentami.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.