Rusza budowa ważnej inwestycji Granaria na Wyspie Spichrzów


2017.03.10
Autor: Urbanity.pl
W czwartek, 9 marca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego wraz z aktem erekcyjnym pod realizację gdańskiej inwestycji Granaria, która powstanie na północnym cyplu Wyspy Spichrzów.

Obecnie rusza realizacja pierwszego etapu inwestycji Granaria, który składał się będzie z ponad 100 mieszkań i 4-gwiazdkowego budynku hotelowego na 240 pokoi.

Na wysokości 30 metrów znajdzie się ogólnodostępny taras widokowy, z którego będzie można podziwiać panoramę Głównego Miasta. Powstaną również biura i lokale usługowe oraz odtworzona zostanie architektura spichlerza Daleka Droga.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie obrotowa kładka z Długiego Pobrzeża na Wyspę, a ulice Chmielna, Pożarnicza, Motławska, a także Most Stągiewny czeka remont i przebudowa.

Granaria to projekt, który powstaje w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, gdzie działkę pod inwestycję wniosło miasto, a całość realizowana jest przez belgijsko-polskie konsorcjum firm Immobel i Multibud.

Pierwszy etap kompleksu powstanie na przełomie 2018 i 2019 roku. W lipcu br., ruszą przygotowania do drugiego etapu. W centralnym punkcie działki powstanie zabudowa wielofunkcyjna, łącząca w sobie mieszkania, usługi i uliczki handlowe.

Całość realizowana będzie łącznie w czterech etapach. Oddanie do użytku całego projektu Granaria nastąpić ma w 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.