Wiecha na Formacie w Gdańsku


2020.06.22
Autor: Urbanity.pl
Zgodnie z harmonogramem przebiega realizacja gdańskiej inwestycji biurowej firmy Torus - Format. Nad biurowcem zawisła już tradycyjna wiecha, co oznacza, że projekt osiągnął swój najwyższy punkt konstrukcyjny.

Biurowiec Format w Gdańsku powstaje przy ulicy Droszyńskiego i składa się z pięciu kondygnacji naziemnych i dwóch znajdujących się pod ziemią. Łączna powierzchnia do wynajęcia to 16 000 mkw.

Na budowie inwestycji firmy Torus odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Realizacja projektu przebiega zgodnie z harmonogramem, a jej koniec zaplanowano na II kwartał 2021 roku. Projekt architektoniczny powstał w pracowni APA Wojciechowski Trójmiasto.

Parter biurowca Format zostanie zagospodarowany pod niewielkie lokale handlowe i biurowe, które będą funkcjonowały niezależnie od powierzchni biurowych powyżej. W 2-poziomowej hali garażowej znajdzie się parking dla samochodów oraz stanowiska rowerowe wraz z szatniami i strefą sanitarną. Łącznie to 396 miejsc parkingowych (316 w częściach podziemnych oraz 80 na zewnątrz)

Elewacja Formatu będzie większości przeszklona (z uchylnymi oknami), a nieprzezroczyste elementy pokryte będą cegłą klinkierową. Biurowiec dysponował będzie dwoma pionowymi rdzeniami komunikacyjnymi - każdy z 2 klatkami ewakuacyjnymi, 3 windami oraz strefą sanitarną dla najemców.

Inwestycja to także część rekreacyjna, w tym boiska sportowe, umożliwiające grę w koszykówkę i siatkówkę. Format będzie certyfikowany w systemie LEED, z planowanym najwyższym poziomem - Platinum.

Obecnie Torus pracuje nad studium wykonalności budowy kładki, która połączyłaby teren inwestycji z przystankiem kolejowym Gdańsk Oliwa (peron SKM).

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.