Biurowiec z boiskami sportowymi powstaje w Gdańsku


2019.11.19
Autor: Urbanity.pl
Na budowie gdańskiego biurowca Format, który powstaje na działce przy ulicy Droszyńskiego odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Inwestycja należy do firmy Torus.

18 listopada wmurowano kamień węgielny pod budowę biurowca Format w Gdańsku. Inwestycja firmy Torus zaoferuje 16 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia, która zostanie oddana najemcom w drugim kwartale 2021 roku.

Biurowiec Format będzie miał pięć kondygnacji naziemnych oraz dwie zlokalizowane pod ziemią. Poziom 0 budynku zostanie zagospodarowany pod niewielkie lokale handlowe i biurowe, które funkcjonowały będą niezależnie od części biurowej na poziomach od +1 do +4. Dwie kondygnacje podziemne posłużą jako parking samochodowy oraz strefa dla rowerzystów, w tym stojaki na rowery, toalety, prysznice i szafki.

Gdańska inwestycja przy ulicy Droszyńskiego posiadała będzie dwa pionowe rdzenie komunikacyjne (każdy z 2 klatkami ewakuacyjnymi, 3 windami oraz strefą sanitarną dla najemców, w tym osób niepełnosprawnych.

Prawie 19-metrowy biurowiec Format zaoferuje łącznie około 16 000 mkw. powierzchni GLA. Powierzchnia biurowa to od ok. 2 800 mkw. (+1) do ok. 2 950 mkw. (od +2 do +4). Budynek dysponował będzie łącznie 397 miejscami parkingowymi, z czego 316 w częściach podziemnych oraz 81 na zewnątrz. Na terenie inwestycji powstać mają również boiska sportowe.

Za projekt architektoniczny biurowca odpowiada pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto, która zaprojektowała budynek, którego fasada będzie w większości przeszklona (z uchylnymi oknami), a nieprzezroczyste elementy pokryte będą cegłą klinkierową. Format certyfikowany będzie w systemie LEED (planowane jest uzyskanie poziomu Gold).

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.