Torus wybuduje kolejny biurowiec w Gdańsku

2019.07.18

Przy ul. Droszyńskiego w Gdańsku powstanie nowy biurowiec. Format, bo tak będzie się nazywał, będzie wysoki na 5 kondygnacji i będzie oferował najemcom ponad 15,7 tys. mkw. Ukończenie budowy planowane jest na II kwartał 2021.

Nowo powstający biurowiec będzie posiadał 2 kondygnacje podziemne oraz 5 nadziemnych. Parter budynku będzie częściowo handlowy, wyższe kondygnacje będą wyłącznie biurowe, a w części podziemnej znajdą się miejsca parkingowe oraz nowoczesna strefa dla rowerzystów, oferująca m.in. stojaki na rowery, toalety, prysznice czy szafki. Biurowiec Format będzie wysoki na blisko 19 metrów. Elewacja budynku będzie w większej jego części przeszklona, elementy nieprzezroczyste będą pokryte cegłą klinkierową.

Łączna powierzchnia najmu budynku wyniesie ok. 15,725 tys. mkw. (GLA). Do dyspozycji zmotoryzowanych będzie 398 miejsc parkingowych (313 w częściach podziemnych i 85 na zewnątrz). Budynek będzie dysponował certyfikatem LEED. Za projekt architektoniczny odpowiada warszawska pracownia APA Wojciechowski.

Wierzymy w sens centralnego pasma usług - po raz kolejny wykorzystujemy więc potencjał wynikający z linearnego układu Trójmiasta i bliskości komunikacji miejskiej. Na tle pobliskiej Alchemii jest to kameralna inwestycja, ale z pewnością ciekawa, mająca swoje atuty i będąca rodzajem uzupełnienia naszej oferty biurowej na rynku. Tradycyjnie zadbamy o detale i architekturę, wpisując się w kontekst tego miejsca

- mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

Torus buduje obecnie jeszcze dwa inne biurowce - Officyny we Wrzeszczu (12,3 tys. mkw.) oraz w Oliwie, Neon, który jest ostatnim etapem kompleksu Alchemii (35 tys. mkw.).

Źródło: urbanity.pl

Inne wiadomości o Format, APA Wojciechowski Architekci, Torus

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.