Szczegóły I etapu kompleksu Granaria na Wyspie Spirzchów


2016.06.06
Autor: Urbanity.pl
Spółka Granaria Development Gdańsk, czyli konsorcjum firm Immobel z Belgii i Multibud z Polski, podpisała umowę z firmą UBM, która została wybrana partnerem inwestycji na północnym cyplu Wyspy Spichrzów.

Najprawdopodobniej jeszcze przed końcem roku, na północnym cyplu gdańskiej Wyspy Spichrzów, ruszy budowa kompleksu hotelowego, który funkcjonował będzie pod szyldem Holiday Inn.

Czterogwiazdkowy hotel będzie miał powierzchnię użytkową 13 700 metrów kwadratowych z 236 pokojami. Oprócz pokoi hotelowych w obiekcie znajdą się nowoczesne sale konferencyjne, strefa fitness i spa. Parter hotelu zostanie zagospodarowany w formule "open lobby", a na ostatniej kondygnacji zaplanowano duży taras widokowy. Przewidziano również 44 miejsca garażowe na na dwupoziomowym parkingu.

W ramach inwestycji odtworzony zostanie spichlerz Daleka Droga 1 i 2, gdzie mieściły się będą sklepy oraz restauracje.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia RKW. Partnerem inwestycji została firma UBM, która kwestie formalne zamierza załatwić do końca tego roku i natychmiast rozpocząć budowę, która potrwać może około 18 miesięcy.

Hotel Holiday Inn powstanie w ramach większej inwestycji pod nazwą Granaria, czyli kompleks handlowo-mieszkaniowo-usługowy o łącznej powierzchni użytkowej około 60 tys. mkw. Całość ma być gotowa w 2023 roku.

Inne wiadomości o Granaria, RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Polska, UBM Development Polska, Granaria Development Gdańsk

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.