Rozpoczął się drugi etap gdańskiej Alchemii

2014.01.21

Kompleks biurowo-rekreacyjno-sportowy Alchemia został oficjalnie otwarty 17 stycznia, a już teraz Deweloper Alchemii przekazał informację o rozpoczęciu budowy drugiego etapu inwestycji. Tym samym deweloper zapowiada, że to nie koniec innowacyjnych rozwiązań, które do tej pory zaproponował.

Alchemia to dwie wieże biurowe składające się z 8 i 6 kondygnacji połączone 4-kondygnacyjną podstawą o łącznej powierzchni 16,7 tys mkw.ok.4,6 tys. mkw wynosi powierzchnia ogólnodostępnego rekreacyjno-sportowego centrum, które oferuje korzystanie m.in. z basenów, saun, strefy wspinaczki czy sali fitness, natomiast w części usługowej obiektu znaleźć można restaurację Bazar Smaków, która oferuje dania z czterech kuchni świata oraz na co dzień pełni funkcję kantyny.

Na początku grudnia 2013 oficjalnie rozpoczęto użytkowanie budynku, a już w styczniu otwarto część rekreacyjno-sportową. Firmy takie jak fińska Kemira czy Gdańskie wydawnictwo Oświatowe już w lutym zaczną swoją pracę w gdańskiej Alchemii.

Warto podkreślić, iż inwestycja uzyskała amerykański certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) w systemie oceny wysokowydajnych budynków oraz jako pierwszy obiekt Trójmiasta i jeden z pierwszych inwestycji polskich otrzymała precertyfikację na najwyższym poziomie Platinum.

W dniu otwarcia Alchemii gdańskiej, deweloper inwestycji oficjalnie poinformował o osiągnięciu 70% komercjalizacji powierzchni biurowych obiektu oraz rozpoczęciu budowy kolejnego jej etapu.

Budowa obiektu będzie utrzymaniem dotychczasowego stylu Alchemii o biurowej powierzchni ok.21 tys. mkw. Ok. 2,6 tys mkw zając ma powierzchnia towarzysząca, w skład której wchodzić będą: centrum medyczne, przedszkole i część handlowo usługowa.

Inwestycja ta również została uhonorowana certyfikatem w systemie LEED zaś w precertyfikacji osiągnęła wspaniały, bo jeden z najwyższych wyników punktowych w Polsce.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.