Powstanie nowoczesny biurowiec firmy Dr. Oetker w Gdańsku

2021.12.01

Firma Dr. Oetker wyburzy swój dotychczasowy budynek administracyjny w Gdańsku-Oliwie, a w jego miejsce wybuduje nowoczesny biurowiec klasy A.

W drodze konkursu wyłoniona została koncepcja architektoniczna nowego biurowca firmy Dr. Oetker w Gdańsku-Oliwie. Studio architektoniczne Kwadrat z Gdyni przygotowało projekt budynku biurowego, który stanie w miejscu istniejącego biurowca firmy. Za koncepcję oraz wykończenie wnętrz odpowiada warszawskie studio Workplace.

Nowy biurowiec firmy Dr. Oetker stanie w miejsce istniejącego budynku przy ulicy Dickmana 14/15. Inwestycja o powierzchni całkowitej wynoszącej 4 800 mkw., swoją wysokością będzie zbliżona do wcześniejszego obiektu. W biurowcu powstaną m.in. otwarte strefy do pracy, sale spotkań i strefy coworkingu. Do nowego biurowca planuje się też przenieść laboratorium analiz sensorycznych

W pierwszej kolejności rozebrany zostanie istniejący budynek administracyjny. Do stycznia 2022 roku przeprowadzone zostaną prace rozbiórkowe. Nowy biurowiec będzie gotowy w pierwszej połowie 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.