Ponad 50-metrowa Portova w Gdyni z wiechą


2019.09.02
Autor: Urbanity.pl
Na budowie inwestycji mieszkaniowej Portova, trzeciego co do wysokości budynku mieszkalnego w Gdyni, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy.

Portova to zaprojektowany przez architektów ze Studia Kwadrat budynek mieszkalny z ponad 50-metrową dominantą, widoczną z ulicy Świętojańskiej. Inwestycja powstaje w nowej części miasta - Międzytorzu.

Projekt oferuje łącznie 271 mieszkań oraz przestrzeń handlowo-usługową zlokalizowną na parterze obiektu. Przyszli mieszkańcy inwestycji Portova będą mogli korzystać z prywatnej strefy relaksu, składającej się z sali fitness, sauny oraz części wypoczynkowej, gdzie zaplanowano miejsce do gry w bilarda, czy możliwość obejrzenia meczu wspólnie z przyjaciółmi.

Budowa Portovej odbywa się w dwóch etapach - odbiory odbędą się w pierwszych kwartałach 2020 oraz 2021 roku. W szczytowym momencie na placu budowy działało nawet 500 pracowników i 6 żurawi wieżowych.

Na terenie inwestycji, przy ulicy Tadeusza Wendy znajduje się także historyczny budynek, który został poddany rewitalizacji i wkomponowany w nowy projekt.

Zgodnie z wymogami Miejskiego Konserwatora Zabytków w Gdyni na terenie inwestycji zostały zachowane dwie elewacje historycznej zabudowy. Wkomponowanie ich w bryłę budynku, „odseparowanie” elewacji i zachowanie ich w trakcie prowadzenia wykopów i prac stanu surowego było nie lada wyzwaniem. Zaprojektowana została specjalna konstrukcja wspierająca, która wraz z palami betonowymi podtrzymywała ściany budynku zabytkowego. Prace ziemne oraz realizacja robót stanu surowego podziemnej hali garażowej odbywały się pod podwieszonymi ścianami budynku zabytkowego
powiedział: Arkadiusz Duski, kierownik projektu Portovej

Całkowita kubatura budynku wynosi ponad 128 000 m3, a ceny apartamentów zaczynają się od 9200 złotych za metr kwadratowy. Inwestorem jest spółka Invest Komfort.

Komentarze


 • Kamil
  Gość
  2019-09-02 13:24:59
  Fajnie, że jest niedaleko Sea Towers. Widać, że ratusz umie zadecydować, gdzie takie budynki powstaną i daje im specjalną strefę - efekty po kilku latach będą widoczne. A to nie pierwsze takie miasto w Polsce.

 • MR
  Gość
  2019-09-03 21:48:18
  Skandaliczna zabudowa terenów portowych.Inz Wejdą przewraca się w grobie .Taki budynek może powstać wszędzie i ni niszczyć terenów portowych

 • user1KG
  Użytkownik
  2019-09-04 22:26:57
  Tam nigdy nie było portu co ty pieprzysz

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.