Praktycznie gotowe Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

2016.12.14

Prace budowlane na budowie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku potrwają do 31 stycznia przyszłego roku. Pierwotnie realizacja projektu miała zostać zakończona 30 listopada br., jednak w skutek lipcowej powodzi, termin ukończenia został przesunięty.

Jeszcze kilka miesięcy temu, zapowiadano, że obiekt będzie gotowy jeszcze do końca tego roku. Z powodu lipcowej powodzi, która zalała najniższy poziom muzeum, kontraktowy termin zakończenia budowy został przesunięty na 31 stycznia przyszłego roku.

Generalnym wykonawcą Muzeum II Wojny Światowej jest konsorcjum firm Warbud S.A., Hochtief Polska S.A. i Hochtief Solutions AG. Wykonawca wystawy stałej, który już pracuje w budynku jest firma Qumak.

Pierwsze prace budowlane na działce przy ulicy Wałowej ruszyły w 2012 roku. Muzeum ma osiem kondygnacji naziemnych i aż sześć znajdujących się pod ziemią, gdzie na poziomie 14 metrów znajdzie się wystawa stała. Dominującym elementem obiektu jest 40-metrowa wieża z przeszkloną ścianą.

Realizacja muzeum praktycznie dobiegła końca. Większość zaplanowanych prac budowlanych została wykonana. Gotowy jest już także teren wokół obiektu, gdzie stanęły ławeczki wraz z małą architekturą. Obecnie trwają jeszcze prace mające na celu dokończenie fragmentu fosy, który został zalany w trakcie powodzi.

Według zapowiedzi dyrektora MIIWŚ, Janusza Marszalca, 4 stycznia 2017 roku, muzeum wystąpi o pozwolenie na użytkowanie. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Kwadrat.

Kiedy otwarcie Muzeum II Wojny Światowej?

Najbardziej prawdopodobnym terminem otwarcia obiektu dla zwiedzających, jest pierwszy kwartał 2017 roku. Dyrektor muzeum ma nadzieję, że placówka zostanie otwarta najpóźniej wczesną wiosną 2017 roku.

Dojazd do gdańskiego muzeum

Do muzeum będzie można się dostać dwoma wejściami: jedno od strony ulicy Wałowej, a drugie znad kanału Raduni.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.