Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku 1 września 2016 roku

2014.05.05

Trwa budowa Muzeum II Wojny Światowej, zlokalizowanego na działce liczącej 1,7 ha powierzchni przy ulicy Wałowej w Gdańsku. Inwestycja, która realizowana będzie w dwóch etapach, swoją oficjalną premierę będzie miała 1 września 2016 roku.

Do dziś placówka zgromadziła 30 tys. eksponatów, z których dwa tysiące znajdą się na wystawie.

Pierwszy etap budowy to wykonanie tzw. suchego wykopu, w którym znajdzie się podziemna część muzeum. Budowlańcy powoli kończą już ten etap prac i w połowie maja ma się rozpocząć operacja wylania betonowego korka (30 tys. metrów sześciennych betonu), który będzie stanowił dno suchego wykopu. Przez następne 10 dni, dowożony będzie na budowę beton, który będzie potrzebował dwóch miesięcy, aby wyschnąć. Ten etap prac, który trwa od sierpnia 2012 roku, zakończy się pod koniec czerwca br.

Gdy I faza budowy Muzeum II Wojny Światowej dobiegnie końca, na teren inwestycji wejdzie firma, która wygrała przetarg na II etap budowy, który zakończyć się ma na przełomie marca oraz kwietnia 2016 roku tak, aby 1 września 2016 roku można było oficjalnie dokonać otwarcia muzeum.

Polski rząd zarezerwował na projekt 358 mln zł. Kolejne 27 mln zł dołoży do inwestycji ministerstwo kultury.

Za projekt muzeum odpowiada Studio Architektoniczne Kwadrat z Gdyni.

Źródło: PAP

Inne wiadomości o Muzeum II Wojny Światowej, Warbud, Studio Architektoniczne Kwadrat

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.