Postępuje budowa Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

2015.06.19

Po dwóch latach od rozpoczęcia budowy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wreszcie konstrukcja obiektu zbliża się do zamknięcia poziomu 0. Generalny wykonawca inwestycji - konsorcjum firm Warbud i Hochtief - zakończyć mają inwestycję latem 2016 roku.

Obecnie na terenie inwestycji, która powstaje przy ulicy Wałowej, prowadzone roboty żelbetowe zbliżają się do poziomu "0", a wykonawca systematycznie zamyka przestrzenie przeznaczone pod stałą wystawę. Dobiega końca montaż monumentalnych schodów, które prowadziły będą z poziomu -4,5 m do -14 m.

Trwają również prace nad ścianą pochyłej wieży, która w najwyższym swoim punkcie będzie miała wysokość około 40 metrów. Realizacja tej części inwestycji prowadzona jest przez całą dobę. We wnętrzu obiektu o kształcie pochylonego graniastosłupa o podstawie trójkąta, mieścić się będzie biblioteka, sale dydaktyczne, pomieszczenia konferencyjne i kino. Na najwyższym poziomie wieży zaplanowano przestrzeń restauracyjną z widokiem na panoramę miasta.

Inwestycja będzie miał osiem kondygnacji naziemnych i aż sześć, które znajdą się pod ziemią.

Firma Qumak za 44 mln zł., zrealizuje na powierzchni około 5000 metrów kwadratowych wystawę stałą, która stanie się jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Warbud i Hochtief. Za projekt architektoniczny odpowiada Studio Architektoniczne Kwadrat. Wartość budowy Muzeum II Wojny Światowej wynosi 250 mln zł. Prace budowlane zakończyć się mają latem przyszłego roku, a oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na jesień 2016 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Inne wiadomości o Muzeum II Wojny Światowej, Hochtief Polska, Warbud, Studio Architektoniczne Kwadrat

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.