Nowi właściciele części gdańskiej Alchemii

2015.08.11

Pierwszy etap kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku został sprzedany przez firmę Torus spółce joint venture utworzonej przez REINO Dywidenda Plus oraz fundusz Bluehouse - czytamy na portalu Eurobuild CEE.

W ramach pierwszego etapu gdańskiej inwestycji biurowej powstał zespół dwóch budynków biurowych, które połączone są wspólną 4-kondygnacyjną podstawą. Biurowce dysponują powierzchnią użytkową wynoszącą 21600 mkw., z czego prawie 4600 mkw., zostało zagospodarowane pod kompleks rekreacyjno-sportowy oferujący pływalnię, salę sportową, strefę wspinaczki oraz fitness, siłownię, salę cardio.

Ta część Alchemii została oddana do użytku w grudniu 2013 roku. Projekt architektoniczny został przygotowany przez pracownię APA Wojciechowski.

Docelowo kompleks Alchemia składał się będzie z ośmiu budynków biurowych, które powstaną u zbiegu ulicy Kołobrzeskiej i alei Grunwaldzkiej. Obecnie w przygotowaniu jest trzeci etap inwestycji, który składał się będzie z 14-kondygnacyjnego biurowca o powierzchni ponad 30 tys. mkw. Zakończenie tej fazy projektu zaplanowano na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2017 roku.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.