Nowe apartamenty od NDI Development zaprojektuje Roark Studio


2019.07.17
Autor: urbanity.pl
W zorganizowanym przez NDI Development konkursie na nowy apartamentowiec klasy premium zwyciężyła koncepcja pracowni architektonicznej Roark Studio. Jest to kolejna inwestycja przy której obie spółki nawiązały współpracę. Zwycięski projekt na budynek przy ulicy Jagiellońskiej w Gdańsku oparty ma być o biophilic design, nurt architektoniczny który zakłada bezpośredni kontakt z naturą oraz duży udział przestrzeni przyjaznych użytkownikom.

Jakub Bladowski, prezes zarządu Roark Studio, ujawnia szczegóły projektu. We wcięciu bryły budynku zaprojektowano plac, wokół którego mają być skupione usługi oraz w którym ma się znajdować wejście główne do budynku. Bladowski przekonuje, że charakter tej przestrzeni będzie nawiązywał do znajdującego się niedaleko Parku Reagana oraz nadmorskiej roślinności. Plac ma być ogólnodostępny, ale jego położenie i sposób aranżacji ma zagwarantować strefę spokoju i relaksu. Dzięki specjalnemu kształtowi bryły, aż 82 mieszkania, czyli ponad połowa, będą miały widok na morze.

Łącznie w gmachu ma się znajdować 160 mieszkań oraz 6 lokali usługowych. Każde z mieszkań będzie posiadało loggię, ze specjalnie wydzielonym "boksem" przeznaczonym na jednostkę klimatyzacji lub meble tarasowe. Dla zmotoryzowanych mieszkańców dostępnych będzie 199 miejsc na samochody w dwukondygnacyjnej hali garażowej. Kolejne 17 miejsc parkingowych będzie znajdować się zewnątrz, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oraz klientów lokali usługowych.

Jak informuje deweloper, obecnie trwają prace nad zwycięską koncepcją w celu uzgodnienia i dopracowania szczegółów.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.