Najwyższy certyfikat dla II etapu kompleksu Alchemia w Gdańsku

2016.11.08

Drugi etap gdańskiego kompleksu biurowego Alchemia może się już pochwalić certyfikatem LEED na najwyższym poziomie, Platinum. Jest to najwyższy wynik do tej pory w Trójmieście i trzeci w Polsce.

Wielofunkcyjny kompleks Alchemia powstający w Gdańsku poddany jest procesowi certyfikacji w amerykańskim systemie LEED (LEED for Core & Shell 2009). Dwa lata temu certyfikat na najwyższym poziomie, Platinum, uzyskał pierwszy etap, który zdobył 82 punkty.

W październiku zakończyła się ocena drugiego etapu Alchemii, który został również sklasyfikowany na najwyższym poziomie, otrzymując aż 89 punktów. Jest to obecnie trzeci wynik w Polsce, po inwestycji Poleczki Business Park B2 w Warszawie, która otrzymała 91 punktów i kompleksie Business Garden Poznań II z 90 punktami.

Do tej pory oddane zostały do użytku dwa etapy kompleksu Alchemia, które dostarczyły na gdański rynek odpowiednio 16 700 metrów kwadratowych i prawie 22 000 mkw.

Obecnie realizowany jest trzeci etap, który składa się z 14-kondygnacyjnego budynku w kształcie litery H. Łącznie biurowiec zaoferuje prawie 39 000 mkw., całkowita powierzchnia typowej kondygnacji biurowej aż 3 tys. mkw. Budynek zostanie oddany do użytku w III kwartale przyszłego roku.

Inwestorem gdańskiej Alchemii jest firma Torus, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.