Luksusowa inwestycja Sol Marina w Gdańsku z hotelem sieci Grano Group


2022.09.27
Autor: Piotr Maślak
W ramach luksusowej inwestycji Sol Marina przy nabrzeżu Martwej Wisły nieopodal gdańskiej Wyspy Sobieszewskiej, powstaje wysokiej klasy Grano Marina Hotel. Budynek osiągnął już najwyższy punkt konstrukcyjny i z tej okazji zawieszono wiechę na jego dachu.

W nadmorskiej części Gdańska, tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku powstaje luksusowa inwestycja firmy Dekpol Deweloper - Sol Marina. Ukończony został już pierwszy etap kompleksu, w którym oddano do użytku 92 apartamenty. W budowie znajduje się druga część inwestycji, która oferuje 127 apartamentów. Równolegle trwa budowa budynku hotelowego Grano Marina Hotel. Docelowo projekt dostarczy na rynek prawie 500 apartamentów i pokoi hotelowych.

Na budowie budynku Grano Marina Hotel odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, co oznacza osiągnięcie najwyższego poziomu konstrukcji. Realizacja 11-kondygnacyjnego hotelu przebiega zgodnie z harmonogramem, a jej ukończenie planowane jest na IV kwartał 2023 roku. Hotelem zarządzać będzie profesjonalny podmiot odpowiedzialny za funkcjonowanie hoteli i apartamentów sieci Grano Group.


Reprezentacyjny budynek Grano Marina Hotel góruje nad otaczającą go zabudową, a swoim kształtem przypominał będzie żagiel. We wnętrzach hotelu znajdzie się 128 pokoi oraz 15 apartamentów wypoczynkowych w kameralnej zabudowie apartamentowej. Każdy z oferowanych lokali zostanie w pełni wykończony i wyposażony przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Grano Marina Hotel zaoferuje gościom komfortowo wyposażoną strefę relaksu i czynnego wypoczynku. Wśród atrakcji hotelu zaplanowano m.in. lobby z recepcją, restaurację, centrum konferencyjno-biznesowe oraz strefę rekreacyjną z basenem oferującym unikatowy widok na marinę, gabinety SPA i salę fitness.

Sol Marina w Gdańsku zaoferuje całą gamę udogodnień dla miłośników sportów wodnych, w tym m.in. prywatną marinę. Za projekt architektoniczny odpowiadają biura LSA oraz K&M Design i BO Projekty. Wnętrza zaprojektowane zostały przez pracownię Ideograf Pauliny Czurak. Generalnym wykonawcą jest Dekpol Budownictwo.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.